בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחריפה המחלוקת בהכנות לועידת האו"ם על הגזענות 

מחריפה המחלוקת בהכנות לועידת האו"ם על הגזענות

 
 
חדשות נענע נציגי המדינות לא הצליחו לגבש החלטה מוסכמת על הכללת ההשוואה של הציונות לגזענות על סדר היום; חשש באו"ם מהחרמת הועידה על ידי ישראל וארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגיהן של למעלה מ-100 מדינות, לא הצליחו לגבש בז`נבה נוסח החלטה מוסכם לועידת האו"ם בנושא הגזענות, האמורה להתכנס בסוף החודש בדרום אפריקה. בין משתתפי הועידה גובר החשש כי ארה"ב וישראל יחרימו אותה עקב כוונתה לדון במסמך המשווה את הציונות לגזענות.
 
לטענת ישראל, מקומו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו על סדר יומה של הוועידה, וקריאותיהם של נציגי מדינות ערב, המשווים את הציונות לגזענות, הן בלתי מקובלות לחלוטין.

שגרירות ישראל באו"ם הודיעה אתמול כי נוסח ההחלטה הנוכחי כולל "ביטויים מגונים" ולכן ישראל שוקלת אם לתת לגיטימציה לועידה על ידי השתתפות בה.

מחלקת המדינה האמריקאית תקבל החלטה לגבי החרמת הועידה כאשר תשוב משלחתה מז`נבה. ממחלקת המדינה נמסר כי למרות השגת "התקדמות מסוימת" בדיונים, קיצוניות של כמה נציגים מקשה על גיבוש הסכם.

מחלוקת נוספת שהתעוררה בין נציגי המדינות בז`נבה, על המינוח המדויק של דרישת מדינות אפריקה לפיצויים על עידן העבדות, מהווה אף היא מכשול לועידה הקרבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by