בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה החזירה הסמכות לממשלת צפון אירלנד 

בריטניה החזירה הסמכות לממשלת צפון אירלנד

 
 
חדשות נענע 

השר לענייני צפון אירלנד חתם על הצו, יממה לאחר שבריטניה החזירה לעצמה את הריבונות הישירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר הבריטי לענייני צפון אירלנד, ג`ון ריד, חתם אתמול (שבת) על צו המורה להשיב את הסמכות לממשלת צפון אירלנד.
 
זאת לאחר שיממה קודם לכן הודיעה בריטניה, כי היא משיבה לעצמה את הריבונות הישירה על חבל צפון אירלנד ומשעה זמנית את מוסדות השלטון בבלפאסט, עד שיגיעו המחתרות בחבל להסכמה ויתפרקו מנשקן.

לפי הסכמי יום שישי הטוב, מרגע שהסתיימה השעיית מוסדות הממשל, מתחילה תקופה של שישה שבועות המוקדשים להתייעצויות, וכך מעניק המהלך למפלגות המסוכסכות של הקתולים והפרוטסטנטים זמן נוסף כדי לנסות ולהגיע להסכם על פירוק הנשק.

ריד נפגש אמש עם שר החוץ של אירלנד, בריאן כוון, ליד בלפאסט, ואמר כי הוא מעודד מהשיחה. "אנו תמימי דעים ומחויבים להמשך התהליך. זה היה תהליך פורה של העלאת רעיונות", אמר ריד והבהיר, כי ביומיים הקרובים בכוונתו להימצא בקשר עם הצדדים למשא ומתן ולהחליט על הצעד הבא.

ב-6 באוגוסט הודיעה הוועדה הבינלאומית לפירוק נשק, כי האיי-אר-אי הגיש לידיה תכנית להתפרקות מנשקו, אולם על פרטי ההצעה הוטל איפול מלא. נציגי הפרוטסטנטים דחו את הצהרת האיי-אר-אי בנימוק ש"אינה מספקת".

התפטרות המנהיג הפרוטסטנטי, דיוויד טרימבל, מראשות הממשל המקומי ב-1 ביולי השנה, במחאה על סירוב האיי-אר-אי לתחיל במסירת נשקו, בהתאם להתחייבותו בהסכם "יום שישי הטוב", גרמה להשעיה אוטומטית של פעילות אסיפת הנבחרים בבלפאסט. בעקבות ההתפטרות החלה תקופת מעבר של שישה שבועות, שאמורה להסתיים היום, ובה ניסו ממשלות בריטניה ואירלנד, ללא הצלחה, להביא את הצדדים להסדר על יישום הסכם השלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by