בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון אישר לפרס לנהל מו"מ להפסקת אש  
 
 
חדשות נענע 

בשיחות ישתתף גם ראש אגף התכנון במטכ"ל. הסיכום בין רה"מ ושר החוץ קטע את המתיחות ביניהם - זאת לאחר שפרס תקף אתמול את הממשלה, ואמר כי בתנאים הנוכחיים, לא יוכל להמשיך ולשרת בה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, קיבל אמש (ראשון) אור ירוק מראש הממשלה, אריאל שרון, להתחיל עם הפלסטינים במו"מ להפסקת האש. מו"מ מדיני לא יהיה, על פי הסיכום, כל עוד תימשך האש.

ראש הממשלה ושר החוץ סיכמו עוד, כי בשיחות עם הפלסטינים ישתתף בקביעות נציג בכיר של צה"ל. גורמים מדיניים בכירים אמרו אמש, כי הכוונה היא לראש אגף תכנון, האלוף גיורא איילנד. המשימה הוטלה על איילנד בגלל ניסיונו בענייני ביטחון, ומשום ששרון רצה שלצידו של פרס יהיה קצין בכיר המבין בענייני ביטחון.
 
הסיכום בין שרון ופרס קטע את המתיחות ביניהם, לאחר שבישיבת הממשלה אתמול אמר פרס לא יוכל להמשיך לכהן בממשלה בתנאים הנוכחיים. בעקבות שיחותיהם של השניים אמש, ובעקבות הסיכום ביניהם, אמרו אמש מקורבי השניים כי "אין סכנה להמשך קיומה של ממשלת האחדות.
 

פרס: אף פעם לא נלקח ממני האור הירוק

"אף פעם לא נלקח ממני האור הירוק לפגישות כאלו", אמר אמש פרס בתשובה לשאלת כתבים לפני פגישתו עם השליח האמריקני למזה"ת, דיוויד סאת`רפילד.

קודם לכן בכינוס מרכז מפלגת העבודה, תקף שר החוץ בחריפות את הגישה הגורסת כי אין לנהל מו"מ תחת אש. "חייבים לנהל את המגעים עם הפלסטינים בכל הרמות ולא רק במגזר הצבאי", הדגיש פרס והוסיף: "למען הדור הצעיר יש להראות יד נחושה כדי להפסיק את האש", אמר פרס, "אי אפשר לעצור את האש רק באמצעות אש ואנחנו נעמוד על כך כמקשה אחת".

עוד טען פרס, כי הממשלה לא קיימה למעשה את התחייבויותיה בעניין ההקלות על הפסלטינים בשטחים. "ביושר אינטלקטואלי אני חייב להודות בזה. ודעתי כלל לא נוחה מכך", אמר פרס.

מוקדם יותר אמר פרס כי "אי אפשר להמשיך כך יותר, אם לא נתחיל לדבר עם הפלסטינים מצבנו הבינלאומי יתדרדר לשפל חסר תקדים".
 
 


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by