בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'השלכתי כיסא לעבר המחבל המתאבד והוא פוצץ את עצמו' 
 
 
חדשות נענע 

כך סיפר הערב בבית החולים בעל המסעדה בקריית מוצקין בו פוצץ עצמו היום המחבל המתאבד; 7 פצועים עדיין מאושפזים בבתי חולים, כולם באורח קל; הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות; בצה"ל דורשים תגובה חריפה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחבל מתאבד התפוצץ הערב (ראשון) סמוך לשעה 17:30 במסעדת "וול סטריט" שבצומת הרחובות בן גוריון וקדש לוז בקרית מוצקין, בקרבת מרכז הקניות "רב-מד".

בפיגוע נפצעו 21 בני אדם. הפצועים פונו לבתי החולים רמב"ם, וכרמל בחיפה ולבי"ח הממשלתי בנהריה. שבעה עדיין מאושפזים בבתי חולים, כולם במצב קל. בפיצוץ נהרג רק המחבל המתאבד עצמו. מפכ"ל המשטרה שלמה אהרונישקי העריך כי בזכות ההיערכות הרחבה של כוחות הביטחון נמנע פיגוע קשה יותר.
 
בן גוריון פינת קדש לוז בקרית מוצקין. אזור הפיגוע (מפה)
 בן גוריון פינת קדש לוז בקרית מוצקין. אזור הפיגוע (מפה)    
בעל בית הקפה, אהרון רוזמן, סיפר בבית החולים, כי הבחין באדם חשוד נכנס למסעדה, מצית פתיל, ניגש לאחת המלצריות במקום ושואל אותה אם היא יודעת מה יש בידיו וחושף את המטען".

לפי עדי ראייה המלצרית צעקה מחבל מחבל, ואז התחילו האנשים לברוח. "תוך כדי כך השלכתי לעברו כיסא ובאותו רגע הוא פוצץ את עצמו ואיבדתי את ההכרה", סיפר רוזמן. אשתו של רוזמן היא אחות כירורגית ב"רמב"ם". היא הוזעקה לטפל בפצועים, ונדהמה לראות ביניהם את בעלה. חגית, בתו של רוזמן, נפצעה קל בפיגוע.

"נפל לי טיח בתוך הבית, כסאות של תינוקות עפו החוצה, לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות כאן, לנו" אומרת דיירת בקומה החמישית של הבנין בן שמונת הקומות, שמתחתיו נמצא בית הקפה. "בימי שישי המקום מפוצץ אנשים עומדים בתור ואין מקום לשבת".
 

בצה"ל דורשים תגובה חריפה יותר לפיגוע

כוחות ההצלה במקום מדווחים כי בית הקפה הרוס כליל וכל רהיטיו עפו החוצה.

עשרות צעירים הפגינו הערב מול מקום הפיגוע וקראו קריאות גנאי נגד ערבים ומניפים דגלי ישראל.

בעקבות הפיגוע קיים הערב (ראשון) שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, התייעצות בטחונית בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון. גורמי ביטחון דרשו להגיב בחריפות על הפיגוע. "אחרי התגובה לפיגוע בירושלים הפלסטינים הבינו שישראל משחקת איתם במשחק מדיני, ולפיכך הם הרשו לעצמם שלא לפתוח במבצע מעצרים ובכך לאפשר לפיגוע במוצקין להתקיים באין מפריע", טענו הגורמים.
 
 

נעצר נהג המונית שהסיע את המחבל שהתאבד בקרית מוצקין

המשטרה עצרה הערב את נהג המונית שהסיע את המחבל המתאבד למסעדת וול-סטריט שבקריית מוצקין.

לטענת הנהג, הוא אסף את המחבל בחיפה אך לא ידע על כוונותיו. "רק כשהורדתי אותו הבנתי שמדובר במחבל, התקשרתי למשטרה אבל זה היה מאוחר מדי" אמר נהג המונית לחוקרים.

בימים האחרונים היתה משטרת הצפון בכוננות גבוהה ואף הציבה מחסומים הבוקר באזור ואדי ערה, בשל התראות על מחבל מתאבד שבכוונתו לבצע פיגוע באזור הצפון.
 

המפכ"ל: מנסים להפוך את הטרור לאיום על קיומה של ישראל

מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, הגיע הערב למקום הפיגוע. לדבריו, נבדקת האפשרות שהמחבל שביצע את הפיגוע בקריית מוצקין תיכנן להיכנס לקריון או לרב-מד, מרכזי קניות גדולים באזור הקריות.

אהרונישקי אמר שמוקדם לקבוע את זהות המחבל והרכב המטען, והדגיש כי ייתכן שההיערכות המשטרתית היא זו שמנעה פיגוע קשה יותר.

"הפיגוע מצביע על כך שהפלסטינים רוצים לבצע פיגועים רבים כדי להפוך את הטרור לאיום על קיומה של מדינת ישראל", הדגיש אהרונישקי והוסיף: "למזלנו הפיגוע הסתיים עם יחסית מעט נפגעים. היו פיגועים במקומות מעין אלו. לאור הנסיונות וריבוי המפגעים בשטח אנו לא יכולים להבטיח שלא יהיו פיגועים נוספים, אבל אנו מבצעים פעילות נרחבת כדי לסכל פיגועים".
 

הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות

ארגון הגי`האד האיסלאמי נטל אחריות על הפיגוע. בשידורי תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, "אל-מאנאר", דווח כי המחבל המתאבד הוא מוחמד מחמוד באכר נאסר (28) איש הג`יהאד האיסלאמי מהכפר קבטיה ליד ג`נין. על פי הדיווח, משוייך האיש לגדודיו של ואליד באשארת שחוסל על ידי ישראל, ובאל-מאנאר טוענים כי מדובר בפיגוע נקמה על חיסולו.

עבדל עזיז רנתיסי, בכיר בחמאס, הארגון ה"מתחרה" בג`יהאד על ביצוע פיגועי התאבדות, משבח את הפיגוע ואומר כי פיגועים כאלו יימשכו.

במערכת הבטחון מפנים הערב שוב אצבע מאשימה כלפי הרשות, שאינה עושה דבר כדי למנוע את פיגועי התופת ואינה מתאמצת לעצור את המבוקשים ברשימת המאה שהועברה אליה.
 

פרס: 'מעשה טירוף הפוגע גם בפלסטינים'


שר החוץ, שמעון פרס, אמר בתגובה לפיגוע כי מדובר במעשי טירוף אכזריים שפוגעים לא רק בישראלים אלא גם בעתידו של העם הפסלטיני.

"איש בעולם לא יתייחס ברצינות לדברי הפלסטינים כאשר הם באים לזרוע הרס וחורבן", הדגיש פרס בשיחה טלפונית, שקיים לאחר הפיגוע, עם הנציב האירופי לענייני חוץ וביטחון, חוויאר סולנה.

פרס אמר עוד בשיחה כי הוא דורש שערפאת יבצע מעצרי מנע של מתאבדים ומפעיליהם.
 

ח"כ קליינר: הפיגוע הוזמן ע"י התגובה הקלה לפיגוע בירושלים

ח"כ מיכאל קליינר, מסיעת חרות, מותח הערב ביקורת על מדיניות הממשלה וטוען כי התגובה הישראלית הקלה לפיגוע בירושלים היא זו, שהזמינה את הפיגוע בקריית מוצקין.

לדברי קליינר, שרון חייב להבין, שלא ניתן להימלט מכיבוש הרשות הפלסטינית וגירוש ערפאת. "עד שהוא יבין זאת נספוג הרבה אבדות ופצועים בפיגועים רבים", הוא הדגיש.

"לאחר שכיבוש האוריינט האוס הוצג כתגובה לפיגוע בירושלים, אני לא יופתע עם היעד הבא של הקבינט הוא כיבוש המסגד בכנסת", אמר קליינר בלגלוג.
 

מספרי החירום של בתי החולים אליהם פונו הנפגעים בפיגוע


רמב"ם 1255144
נהריה 1255141
כרמל 1255142

מספר החירום של עירית קרית מוצקין הוא:
2 / 048780213
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by