בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המכרזים לכרטיס חכם וחוק חתימה דיגיטלית בשלבי גיבוש מתקדמים 

המכרזים לכרטיס חכם וחוק חתימה דיגיטלית בשלבי גיבוש מתקדמים

 
 
אבי בליזובסקי, מערכת

ועדת ענ"א תדון בפגישתה הקרובה בהכנתם של שני מכרזים בתחום ה-Public Key Infrastructure; ועדת השרים לענייני ביקורת המדינה החליטה על הקמת דואר אלקטרוני מאובטח בין משרדי הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת ענ"א (עיבוד נתונים אוטומטי) במשרד החשב הכללי, בראשותו של איציק כהן, סגן בכיר לחשב הכללי, תדון בפגישתה הקרובה בהכנתם של שני מכרזים מרכזיים בתחום ה PKI (Public Key Infrastructure) . המכרז הראשון יגבש רשימה של ספקים לכרטיסים חכמים ולקוראים מתאימים על מנת לממש פיילוטים מתוכננים והמכרז השני ל- (CA (Certification Authority -`גורם מאשר`, שיאפשר לממשלה לקבוע גורם מוסמך לחתימות אלקטרוניות.
 
המכרז לכרטיסים חכמים ולקוראים מתאימים מתבסס על התקן הממשלתי לכרטיס חכם (ומתפרסם באתר itpolicy.gov.il). הוא ישמש למימוש פיילוטים שנקבעו על ידי ועדת תמ"ר (תשתית מפתח ציבורי בממשלה) שכוללים: הנפקת תעודת עובד מבוססת כרטיס חכם בקריות הממשלה החדשות וביצוע פיילוט מצומצם להנפקת תעודת זהות מבוססת כרטיס חכם לאחר קבלת אישור הדרגים המתאימים.

המכרז ל`גורם מאשר` יאפשר לממשלה לבחון את מערכת היחסים ודרך העבודה עם גורם מאשר לחתימות אלקטרוניות על מנת לגבש החלטה לגבי דרך מימוש תשתית ה PKI בממשלה. בכפוף לאישור הוועדה מכרזים אלה אמורים להתפרסם במהלך חודש ספטמבר- אוקטובר 2001.
 

דואר אלקטרוני מאובטח


ועדת השרים לענייני ביקורת המדינה, בראשות השרה ציפי ליבני, קיבלה בישיבתה האחרונה החלטה על הקמת מערכת דואר אלקטרוני ושיתוף מידע מאובטח בין יחידות הפיקוח והביקורת במשרדי הממשלה.

המערכת שתוקם תאפשר ליחידות הפיקוח להעביר ולשתף ביניהן מידע לגבי הגופים המבוקרים על ידם. פרויקט תהיל"ה יקים את מערכת הדואר המאובטחת מעל גבי התשתיות הקיימות היום בפרויקט.

במהלך השבוע הקרוב תיערך פגישה בין נציגי יחידות הפיקוח לבין הנהלת פרויקט תהיל"ה על מנת לאפיין את המערכת ולקבוע לוח זמנים למימושה.

את הפרויקט יזם עוזי ברלינסקי, המפקח הכללי על הביקורת במשרד ראש הממשלה. לדברי איציק כהן, פרויקט זה הוא חלק מהקמת תשתית האינטרה-נט הממשלתית שתאפשר שיתוף והעברת מידע באופן מאובטח ובתשתית רשת WAN רחבת פס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by