בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היכונו למתקפת התולעים הקטלנית 

היכונו למתקפת התולעים הקטלנית

 
 
גיא חסון, מערכת דה נ

מומחה אבטחת מידע מסביר, כי תקיפות התולעים שהתרחשו עד היום אינן אלא דוגמא פעוטה למיקרים קשים יותר שעלולים להתרחש בעתיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשבועות האחרונים התפרסמו מספר מקרים של תקיפות קטלניות של וירוסים מסוג תולעת שגרמו לנזקים רבים אצל חברות וגולשים פרטיים. אולם לדברי חבר במועצה העוסקת בביטחון ברשת האינטרנט,ג`ונתן וויגנאל, המיקרים שהתרחשו עד כה הם "דוגמא קטנה לנזקים שעלולים להתרחש במקרה של תקיפת תולעת מוצלחת".
 
וויגנאל מציג את המפתח לתולעת מוצלחת. הוא מסביר כי, התולעת צריכה להיות קטנה, מכוונת למשתמשים בלתי-מנוסים, ניתנת להעתקה, צוברת פופולריות, נושאת מטען שקשה להכניע אותו בקלות, תוקפת אוכלוסיות גדולות וחסרות הגנה, מקודדת כהלכה, וחשוב לא פחות לא משאירה אחריה עקבות.
לדברי וויגנאל אף תולעת לא עמדה, עד היום, בקריטריונים המוזכרים."תולעת שתוכננה היטב עשויה לנתק מדינות שלמות מרשת האינטרנט", אמר וויגנאל.והוסיף, שהתולעים יתחילו להשתמש בעתיד בסוג חדש של שכפול.

כיום הוירוס עובר ממערכת למערכת באמצעות הדואר האלקטרוני, שיטה זו דורשת מהמשתמש לפתוח מסמך או כל קובץ שהוא שצורף לאי-מייל. דרך נוספת היא באמצעות ניצול חורים בשרת המחשב, אנשים רבים לא טורחים לתקן חורים, מציין וויגנאל, רוב האנשים האחראים לתחזוקת מחשבים רואים בטיפול בנושא האבטחה ברשת מטרד.

פגיעה מתולעת רשת אפשרית רק בביקור באתר המפיץ הלאה את התולעת. אם משתמשים יכנסו רק לאתרים מאובטחים, לתולעת הרשת יהיה סיכוי נמוך יותר לפרוץ החוצה ולהשתולל, מאשר לתולעת באי מייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by