בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר גאלופ: השפעת המחשב האישי זהה לטלוויזיה 

מחקר גאלופ: השפעת המחשב האישי זהה לטלוויזיה

 
 
יניב קרן, מערכת דה נ

יום ההולדת ה-20 למחשב האישי הוא סימן טוב לבדוק כמה בדיוק משפיע עלינו המחשב האישי; הממצא הבולט: המשתמש הממוצע נעזר במחשב 11 שעות בשבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר צויין יום ההולדת ה-20 למחשב האישי. המכשיר שהוצג לראשונה ב1981 על ידי אינטל עבר מאז גלגולים רבים. מסקר שערכה חברת גאלופ מתברר, כי המחשב האישי והטלוויזיה הינם בעלי השפעה זהה בקרב המשתמשים הביתיים.
 
כיום, עם הרחבת יכולתו של המחשב לעמוד במשימות רבות יותר, ויחד עם בסיס עולמי רחב של למעלה מ- 500 מליון מחשבים אישיים, המחשב האישי עונה אף על הציפיות הגבוהות ביותר של פרודוקטיביות ויצירתיות.

מספר זהה של משיבים הצביעו על המחשב האישי ועל הטלוויזיה כטכנולוגיות החשובות ביותר בביתם. תוצאות המחקר מלמדות בנוסף שבבתים בהם יש מחשב, עושים בני הבית שימוש במחשב בממוצע 11 שעות בשבוע. משתמשי המחשב האישי הביעו הסכמה רחבה כי המחשב מסייע להם להישאר בקשר עם חבריהם, משפחתם, לגלות מידע חדש ומספק להם מקורות הנאה רבים בחיים.

המחקר מלמד גם שמשתמשי המחשב האישי רואים בו את כלי הטכנולוגיה החשוב ביותר בעבודתם: מספר המשיבים אשר הצביעו על המחשב ככלי הטכנולוגי החשוב ביותר בעבודה, גבוה פי שלושה מאלו שהצביעו על הטלפון. בנוסף הראה המחקר כי המשתמש הממוצע בתוכנת האופיס מבלה 22 שעות בשבוע מול המחשב ומשתמש במחשב מזה כ- 8 שנים.

המוצרים האחרונים מבית מיקרוסופט ואינטל ממשיכים להפוך משימות רבות יותר לאפשריות עבור כל משתמשי המחשב האישי. לדוגמא, מעבד אינטל Pentiumׂ 4 תוכנן עבור יישומי אודיו וידאו זורם מהאינטרנט, יצירת תכני אודיו ווידאו דיגיטאלים, עיבוד תמונה ומשחקי תלת מימד. המחשב האישי הביתי של העידן הנוכחי מכיל יכולות של Digital Jukebox ויכולות עריכת סרטים, שנחשבו כמדע בדיוני לפני 20 שנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by