בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שקט מתוח במתחם האוריינט האוס 
 
 
חדשות נענע 

מספר פלסטינים שהתעמתו עם שוטרים והניפו דגלים נעצרו בצהריים; בשטחים הוכרזה שביתת מסחר; ניצב לוי: יש להזהר מהתבטאויות לגבי המשך האחיזה במקום בעתיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העימותים בין צעירים פלסטינים לשוטרי משמר הגבול התחדשו בצהריים (שני) בסמוך למתחם האוריינט האוס במזרח ירושלים לאחר שאלו ניסו לפרוץ את המחסומים ולהניף את דגלי הרשות; כ-10צעירים נעצרו ע"י השוטרים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, הזהיר היום במהלך דברים שנשא בפני אנשי משרד החוץ, מהתבטאויות של פוליטיקאים לגבי עתיד האוריינט האוס. "אם נצהיר שנישאר בו עד עולם, זה לא יעמוד בבג"ץ", אמר לוי שציין כי מדובר בנכס פרטי ובצו שהוצא לחצי שנה בלבד.
 
בתוך כך, באבו דיס הסמוכה לי-ם הופצו הבוקר כרוזים, האוסרים על התושבים לפנות לשלטונות ישראל בכל סוגייה, ומאיימים בעונש על מי שייעשה כן. הכרוזים ממשיכים ומבהירים, כי הרשות הפלסטינית תמשיך לטפל בבעיות האזרחים במזרח הבירה למרות סגירת משרדיה.

הכרוזים נחתמו בשמו של ג`מיל נאסר, המוגדר ברשות הפלסטינית "מושל ירושלים". בסוף השבוע סגרה המשטרה את משרדיו של נאסר בירושלים.

יצויין, כי היום תיערך בשטחים שביתה כללית, במחאה על השתלטות ישראל על האוריינט האוס.

 
הבוקר הצטרף היועץ המשפטי של משרד החוץ, אלן בייקר, לדעתו של היועץ המשפטי לממשלה, וקבע כי ישראל לא הפרה כל הסכם או חוק בינלאומי בהשתלטותה על מתחם האוריינט האוס.

קביעתו של מתבססת, לדבריו, על כך שפעילות הפלסטינים בבניין הפרה את ההסכמים עם ישראל ואת החוק הישראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by