בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בארה"ב יוקם מחשב-על מבוסס רשת 

גם בארה"ב יוקם מחשב-על מבוסס רשת

 
 
דבי קאופמן וגיא גרימ

עלות הפרויקט היא 53 מיליון דולר; רשת המחשבים תתבסס על אשכולות (clusters) של שרתי לינוקס ותאפשר למדענים בארה"ב לחלוק משאבי מחשוב באמצעות האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברות יבמ, אינטל וקווסט זכו במכרז שפירסם ארגון המדע הלאומי של ממשלת ארה"ב, להקמת אחת מרשתות המחשבים הגדולות והחזקות בעולם. עלות הפרויקט היא 53 מיליון דולר, והוא משותף לארבעה גופים ממשלתיים: המכון הלאומי האמריקאי ליישומי מחשוב-על, מרכז מחשוב-העל בסן דייגו, המעבדה הלאומית באורגון והמכון הטכנולוגי של קליפורניה.
 
רשת מחשבים זו עתידה לבצע 13.5 טריליארד פעולות חישוב בשניה. על פי יבמ קצב זה מהיר למעלה מפי 1000 ממהירות העיבוד של מחשב העל "כחול עמוק" שגבר בזמנו על אלוף העולם בשחמט גארי קספרוב.

מערכת מחשוב הרשת תתבסס על אשכולות (clusters) של שרתי לינוקס ותאפשר למדענים בארה"ב לחלוק משאבי מחשוב באמצעות האינטרנט. מיבמ נמסר כי החל ברבעון השלישי של 2002 תתחיל חטיבת השירותים הגלובליים של החברה לפרוס את השרתים במעבדות השותפות לפרויקט בארה"ב. השרתים יתבססו על הדור הבא של מעבדי אינטל ב-64 סיביות, הידועים בשם הקוד "מקינלי". תוכנת מחשוב-העל של יבמ תטפל בניהול אשכולות המחשוב ובניהול הקבצים, והתקשורת בין המעבדים השונים תתבצע באמצעות מתגים ותוכנה של Myricom.

אשכולות המחשבים יקושרו זה לזה ברשת Qwest הפועלת בקצב של 40 ג`יגה-ביט בשנייה. המערכת תוכל לאחסן מידע בהיקף של 650 מיליון טרה-בייט - המקבילים ל-146 מיליון ספרים באורך מלא.

הפרויקט מבוסס על יוזמת ה-Grid שהוכרזה ע"י יבמ בשבוע שעבר. היוזמה נועדה לקדם שיתופי פעולה מדעיים באמצעות האינטרנט וכוללת אוניברסיטאות וגופי מחקר באירופה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by