בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יפאן: מחאות על ביקור קואיזומי באתר הנצחת חללי מלחה"ע 
 
 
חדשות נענע 

20 דרום קוריאנים קטעו את זרת כף ידם במחאה; ראש ממשלת יפאן ביקר היום במקדש יסוקוני למרות המחאות; קואיזומי: "ביצענו פעולות תוקפניות שנבעו מלאומיות שגויה"


 
 
 
 
 
 
 
 
 

20 גברים דרום קוריאנים קטעו את זרת כף ידם בעזרת גיליוטינה קטנה, במחאה על ביקור קואיזומי במקדש. הגברים, שלבשו בגדים שחורים, אמרו כי הם מוכנים למות כדי להגן על מדינתם. הם הזדהו כחברים בקבוצת אומנות לחימה, אבל רשויות דרום קוריאה לאומנויות לחימה מסרו כי לא שמעו על הקבוצה.

נציגי סוכנויות הידיעות שהיו במקום אמרו כי הם נראו יותר כמו חברי כנופייה. קטיעת הזרת היא שיטה בה משתמשים חברי היאקוזה ביפאן כדי לכפר על טעויות. קבוצה קטנה של קוריאנים ערכה הפגנה שקטה ליד הפרלמנט, במחאה על הביקור.

 
השבוע (רביעי) יציינו ביפאן את יום השנה לכניעתה במלחמת העולם שניה; ראש הממשלה, ג`וניצ`ירו קואיזומי, החליט עם כניסתו לתפקיד לבקר ביום השנה גם באתר ההנצחה לחללי המלחמה הממוקם במקדש יסוקוני; עם זאת, עקב ביקורת חריפה מבית ומחוץ (בעיקר מצד סין ודרום קוריאה) החליט קואיזומי לבקר במקום כבר היום (שני) ולא ביום השנה.

הביקור שנוי במחלוקת בעיקר היות ובין המונצחים, כ-2.5 מיליון חיילים יפאנים, יש לא מעט המוגדרים כפושעי מלחמה, ביניהם אף ראשי המדינה בזמן המלחמה. ראשי הקואליציה ביפאן ניסו להניא את קואיזומי מביקור במקום, או לפחות להקדימו – עצה אותה קיבל כאמור ראש הממשלה.

"לעולם עוד איננו צריכים להפנות את גורלנו לעבר המלחמה", כתב קואיזומי באיגרת שפורסמה היום. קואיזומי אף ציין כי הוא היה נחוש לבקר במקדש כדי להוקיר את זכרם של מי שהקריבו חייהם למען המדינה וכדי להסביר ולהבהיר באופן ברור יותר את עמדותיו. "בעבר ביצענון פעולות תוקפניות וקולוניאליות נגד שכנינו שנבעו ממדיניות לאומנית שגויה", כתב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by