בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעיות אבטחה באוויר 

בעיות אבטחה באוויר

 
 
דה-נט

גארטנר: 30% מהארגונים יסבלו עד סוף 2002 מבעיות אבטחה חמורות הנובעות מפריסת רשתות תקשורת אלחוטיות מקומיות ללא אבטחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד סוף שנת 2002, יסבלו 30% מהארגונים מבעיות אבטחה חמורות, הנובעות, על פי חברת גארטנר מפריסת רשתות תקשורת אלחוטיות מקומיות (Wireless Local Area Networks - WLANs), ללא התקנת אמצעי אבטחה נאותים. גארטנר ממליצה לארגונים ברחבי העולם להנהיג תכנית אבטחת WLAN באופן מיידי, גם אם הארגון כלל לא התכוון להתקין WLANs בעתיד הקרוב.
 
יצוין, כי יש להבדיל בין פתרונות אבטחה מוכחים הקיימים בשוק ומיועדים לעולם התקשורת הקלאסי, לבין אלה המיועדים לכסות פרצות חדשות הנוצרות ב-WLANs ובעולם המובייל בכלל.

ממחקר גארטנר עולה, כי ליותר מ-50% מהארגונים יש תכניות לרכוש ולהתקין מערכות WLAN. בגרטנר מאמינים, כי לפחות בקרב 20% מהארגונים כבר מותקנות WLANs `פירטיות` הצמודות לרשתות התקשורת הארגוניות. רשתות אלו מותקנות על ידי משתמשים שרוצים ליהנות מהנוחות של הרשתות האלחוטיות, ואינם מוכנים להמתין עד שהארגונים המעסיקים אותם, יבצעו את ההתקנה.

על פי גארטנר, הסיכון העיקרי המתלווה ל-WLANs, הוא כי האבטחה "באוויר" (over-the-air) המובנית כיום במערכות WLAN 802.11b קלה לפריצה על ידי האקרים, וכי מרבית התקנות
ה-WLAN מתפקדות ללא רמה מינימלית של אבטחה. מצב זה הוא בבחינת "דלת פתוחה" לכל האקר או עבריין-רשת בעל מחשב נייד, לפגוע בנתונים, להכניס נתונים או להתחזות למשתמש חוקי.

"LANs אלחוטיות מעבירות חומר מסווג של ארגונים שהשקיעו מיליונים באבטחת אינטרנט", אמר מנהל המחקר בגארטנר, ג`ון פסקטורה. "מאחר ו-WLANs הן ברשימת המשאלות של כל מנהל, CIOs צריכים לוודא כי ננקטו כל אמצעי האבטחה. תיקון שמבוצע לאחר תקיפה של האקר, אינו מסוגל לפצות על אובדן של נכס אינטלקטואלי ומידע רגיש הנוגע ללקוחות".

להערכת גארטנר המזרח התיכון, בתחום אבטחת המידע קיים ידע מקצועי רב בישראל, ועל כן נוצר כאן חלון הזדמנויות לסטארט אפים ולחברות השקעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by