בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט ממשיכה לשנות את חלונות XP 

מיקרוסופט ממשיכה לשנות את חלונות XP

 
 
דה-נט

תדאג שלא לפעול כמונופול בתחום התמונות הדיגיטליות בעקבות ביקורת של קודאק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט ממשיכה לשנות את מערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות XP, שאמורה להיות מושקת ב-25 באוקטובר השנה. אחרי שהחברה כבר הודיעה כי לא תכלול תגיות חכמות במערכת, היום (שני) נודע כי מיקרוסופט תפעל לשינוי מערכת ההפעלה שלה, כך שתהפוך ליותר ידידותית ליצרניות מצלמות דיגיטליות וסורקים.
 
עד עתה מיקרוסופט לא אפשרה להתקנים (דרייברים) של יצרניות תמונות דיגיטליות וסורקים להיות מוצגים כברירת המחדל במערכות ההפעלה שלה. זה הביא לכך שבפני כל משתמש, שביקש לחבר מצלמה דיגיטלית או סורק למחשב האישי שלו, הוצג קודם כל האשף של מיקרוסופט כברירת מחדל.

יצרנית המצלמות, קודאק, הביעה ביקורת חריפה על העניין ובעקבות פגישת מנכ"לי שתי החברות, סטיב באלמר ממיקרוסופט ודניאל קארפ מקודאק, החליטה מיקרוסופט לשנות את המדיניות שלה בעניין, כך שמעתה תופיע תיבה, בה יופיע האשף של מיקרוסופט בין שאר ההתקנים והמשתמש יוכל לבחור איזה התקן יתפקד כברירת מחדל.

ההחלטה של מיקרוסופט לשנות את מערכת ההפעלה, חלונות XP, לא היתה פשוטה ולא מעט לחץ הופעל עליה בעניין. קודאק פנתה לסנטור הדמוקרטי, צ`ארלס שומר, וטענה בפניו כי מדיניותה של מיקרוסופט היא לא חוקית ובלתי תחרותית. שומר, שבחודש יולי ביקש מבית המשפט הפדרלי לערעורים לפסוק בעניין מיקרוסופט, תקף את החברה וטען כי מדיניותה פוגעת ב-AOL טיים וורנר וקודאק. באותו הזמן מיקרוסופט הציגה בפני התקשורת את המאפיינים החדשים של חלונות XP ביחס לצילומים דיגיטליים וקודאק ניצלה את ההזדמנות לתקוף אותה על שבחרה לנצל את המונופול שלה בתחום.

כאמור בסופו של דבר הסתיים הסכסוך ושני הצדדים נשמעים מרוצים מהעניין. מנהל מוצר בכיר של חלונות XP, ג`ים קולינאן, אמר: "אנו שמחים לעבוד עם קודאק ושפתרנו את כל העניינים הנוגעים למצלמות של קודאק ושיתוף הפעולה שלהן עם ההתקנים בחלונות XP". בקודאק הגיבו ברוח דומה. דובר החברה, אנתוני סאנזיו: "אנו חושבים שזה צעד חיובי מבחינת מיקרוסופט. אנו שמחים על כך שהמצלמות שלנו יעבדו עם חלונות XP ואנחנו מקווים שבעתיד נעבוד על שיפורים נוספים".

אין ספק שהצעד שנקטה מיקרוסופט ישנה את המצב הקיים בשוק התמונות הדיגיטליות. כל לקוח יוכל לצלם באיזו מצלמה שירצה, להדפיס את התמונות על ידי כל חברה ואף לקבל תמונות דיגיטליות בצורה חופשית ומבלי להתחייב להתקנים מסויימים.

חברת המחקר IDC צופה כי קמעוניות בתחום יספקו את הביקוש לתמונות מודפסות בעוד שהאינטרנט יהפוך לעמוד השדרה בתחום העברת תמונות דיגיטליות. בשנה שעברה היקף שוק המכשירים הדיגיטליים הסתכם ב-9.1 מיליארד דולר והמספר צפוי לגדול ל-29.5 מיליארד דולר עד סוף שנת 2005. מתוך כך היקף שוק המצלמות הדיגיטליות צפוי להיות 17.4 מיליארד דולר.

גם קבוצת המחקר גארטנר דה קווסט מצביעה על נתונים דומים. על פי גארטנר יותר ויותר צרכנים מעדיפים לצפות בתמונות דיגיטליות יותר מאשר לפתח אותן דרך סרט צילום (פילם). קבוצת המחקר צופה כי השנה ימכרו מצלמות דיגיטליות בהיקף של 8.9 מיליארד דולר ועד שנת 2005 הסכום אמור לגדול ל-12.5 מיליארד דולר.

יש לציין כי קודאק ומחלקת האון ליין של AOL טיים וורנר משתפות פעולה בתחום ובסוף חודש יולי השיקו גרסה חדשה לשירות "you`ve got a picture" המאפשר צפיה, העברה ואחסון תמונות דיגיטליות. השירות עולה 9 דולר ובמסגרתו יכול כל לקוח להשאיר את סרט הצילום באחת מהחנויות של קודאק ולקבל תמונות בגרסה דיגיטלית ומודפסת.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by