בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: ארבעים שנה להקמת חומת ברלין 
 
 
חדשות נענע 

הדגלים הורדו לחצי ותפילת זכרון נערכה בנקודת המעבר; האשמות נגד ראשי הקומוניסטים בגין אחריותם להקמת החומה ולמותם של אזרחים גרמנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדגלים בבירת גרמניה, ברלין, וברחבי המדינה הורדו היום (שני) לחצי התורן ותפילת זכרון נערכה ב"צק פויינט צ`ארלי" לציון 40 שנה להקמת חומת ברלין ולזכרם של קורבנות כוחות הביטחון המזרח-גרמניים שנורו על ידם למוות שעה שניסו להמלט מעברה האחד של החומה לעבר השני.
 
במהלך כל השבוע יציינו בגרמניה בסדרת אירועים את הקמתה של החומה שחצצה במשך שנים ארוכות בין חלקה המזרחי והמערבי של ברלין; שבר שנראה כי עד היום עדיין מחלחל במדינה למעלה מעשור לאחר שחומת האבן והגדרות נופצה.

לאחרונה אף נפוצו בגרמניה קריאות למצות את הדין עם הפוליטקאים שיזמו בשנת 1961 את בייתה של החומה, שסימלה אולי יותר מהכל את עדין `המלחמה הקרה`.

הקריאות התעצמו לאחר שאחד מראשי הקומוניסטים, גרגור גיזי, שעמדו בימים ההם בראש מזרח גרמניה במסגרת מפלגת ה- SED , צפוי לזכות בבחירות לראשות מחוז ברלין בעוד כחודשיים – בחירה שנויה במחלוקת המעוררת ויכוח פרלמנטרי וציבורי חריף.


כחלק מניסיונות ההדיפה של טענות הפוליטקאים והציבור פרסמו השבוע ראשי הקומוניסטים הודעה המסתייגת מפעולות שננקטו ע"י המשטר במזרח גרמניה והמביעה צער על הפגיעה באזרחים עקב מעשי ה- SED .

עם זאת, הקומוניסטים הגיבו בביטול לקשר בינם לבין אותם מעשים וציינו כי
למפלגתם אין קשר לסגנון השלטון הסטאלינסטי במזרח גרמניה. וכי לצערם האירועים לציון הקמת המומה משמשים כלי במערכת הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by