בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו: פקיסטאן הורסת הסיכוי לשלום  

הודו: פקיסטאן הורסת הסיכוי לשלום

 
 
חדשות נענע 

כך אמר היום רה"מ ההודי בנאום שנשא לרגל יום העצמאות; כוננות שיא בבירה וברחבי המדינה מחשש לפיגועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"פקיסטאן לא תקבל את קשמיר באמצעות מלחמה. שאף אחד לא ישלה את עצמו - היא לא תשלים את מטרתה באמצעות תמיכה בטרור", כך אמר היום (רביעי) נשיא הודו, ביהארי ואג`פאי, בנאום שנשא לרגל יום עצמאותה ה- 55 של תת היבשת.

הנאום, כמו גם שאר האירועים לציון יום העצמאות, נערכים תחת אבטחה כבדה וכוננות שיא של שירותי הביטחון ההודים מחשש להמשך תקריות הירי והפיגועים של חברי המחתרת הקשמירית. 
המורדים הקשמירים מצידם קראו לקיים היום שביתה כללית. "לאלה שלא מתייחסים לשאיפותיהם של אחרים אין זכות לחגוג את חירותם הם", כתבו בהודעתם לציבור.

מניין ההרוגים בעימותים שהחריפו בימים האחרונים עומד על כמאה; לוחמי הגרילה הנאבקים על עצמאותו של חבל קשמיר מסרו השבוע כי הרגו 81 חיילים הודים ופצעו עשורת נוספים, במתקפה על בסיס צבאי בצפון החבל. בתקריות נוספת נהרגו כ-15 בני אדם; מדובר בהתנגשויות החמורות מיותר מזה שנתיים, אז הובילו האירועים את הודו ופקיסטאן לסף מלחמה.

עם החרפת התקריות נפרסו אלפי חיילים הודים בנקודות מפתח במדינה והקימו חגורת ביטחון מסביב לחבל לקראת יום העצמאות; האבטחה גם הוגברה כאמור בניו דלהי, עקב התרעות על ניסיונות התנקשות בחיי ראש הממשלה וחבריה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by