בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זימבבואה: תומכי הממשל בוזזים חוות של לבנים 

זימבבואה: תומכי הממשל בוזזים חוות של לבנים

 
 
חדשות נענע הנשיא מוגאבה התחייב להמשיך ברפרומות האדמה, למרות איומים בסנקציות מצד ארה"ב ואירופה; חוואים לבנים שהכו את הפולשים נעצרו ונשללה מהם הזכות להשתחרר בערבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצפון זימבבואה ממשיכות מזה שבוע פעולות ביזה והרס של חוות בבעלות לבנים, על ידי כנופיות תומכי הממשלה, לאחר שבשבוע שעבר נעצרו 12 חוואים לבנים שהואשמו בהכאת תומכי ממשלה שחורים שפלשו לחווה בבעלות לבנים.
 
החוואים עדיין עצורים, לאחר שנשללה מהם הזכות להשתחרר בערבות, ואמורים להופיע בפני בית משפט ביום חמישי. הארועים הללו מתרחשים על רקע רפורמות באדמות שיזם נשיא המדינה.

ביום שבת הזהיר הנשיא, רוברט מוגאבה, את החוואים הלבנים מפני התקפות מאורגנות על פולשים שחורים. "אנחנו נמשיך ברפורמות האדמה עם או בלי שיתוף הפעולה שלהם", אמר מוגאבה.

בשבת חזר הנשיא מוגאבה על כוונתה הנחושה של ממשלתו לקדם את החלוקה מחדש של חוות הלבנים, למרות איומי הסנקציות של ארה"ב ואירופה. בשבוע שעבר אישר הסנאט האמריקאי הצעת חוק המאיימת להטיל סנקציות על זימבבואה אם הממשלה לא תכבד את הדמוקרטיה ואת שלטון החוק ואם לא תציג רפורמות אדמה חוקיות.

הנשיא מוגאבה הוקיע את האיום כגזעני וככזה המכוון לסכל את מאמציו "לתקן את חוסר האיזון
הקולוניאלי". הנשיא האשים את בעלי החוות הלבנים בזימבבואה בשתדלנות שהביאה את ארה"ב ואירופה לאיים בסנקציות.

"הפשע שלנו הוא שאנחנו שחורים, ובאמריקה השחורים נחשבים לגזע מגונה. אנחנו ממשלה שחורה עם קהילה אירופית, הלבנים", אמר מוגאבה לאלפים מתומכיו.

ממשלתו של מוגאבה מתכוונת לפנות כ- 60 אחוז מחוות הלבנים במדינה באמצעות פלישה אליהן. המדינה מצויה בעיצומו של משבר כלכלי ופוליטי בשנה וחצי האחרונות מאז תחילת יישום רפורמות האדמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by