בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גינויים חריפים לפעולת צה"ל בג'נין 
 
 
חדשות נענע 

האמריקנים הזהירו מפני חדירות נוספות לשטח הרשות; רוסיה וצרפת גינו את הפעולה בג'נין; מצרים פנתה בדחיפות לארה"ב והפלסטינים דורשים כינוס של מועצת הביטחון; הלילה הרסו טנקים ודחפורים מבני משטרה בעיר ויצאו, ללא נפגעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר המועצה לבטחון לאומי בארה"ב הגיב אמש(שלישי) על פעולת צה"ל בג`נין, באומרו כי "ישראל מתגרה בפלסטינים". ארה"ב שיגרה מסר אזהרה לישראל מפני חדירות נוספות לתחומי הרשות הפלסטינית.

אמש גינו גם רוסיה וצרפת בחריפות את פעולת צה"ל אמש בג`נין. השתיים טענו כי הפעולה מחבלת בסיכוניים להשיב את השקט לאזור ולחדש את המו"מ וכי היא מגדילה את מספר הקורבנות ומדרדרת את המצב עוד יותר.

הרשות הפלסטינית מצידה פנתה לאו"ם בבקשה לכינוס דחוף של מועצת הביטחון. גם מצרים גינתה את הפעולה ואת המשך התוקפנות הישראלית, לדבריה, נגד הפלסטינים.

מצרים אף שיגרה את יוצעו של הנשיא, עוסאמה אלבאז, לוושינגטון לדון עם ראשי הממשל במצב. "ישראל נוהגת כאילו הכריזה מלחמה על העם הפלסטיני", אמר אלבאז בארה"ב.
 

נכנסו ב- 2:00 לפנות בוקר, הרסו מבנים ויצאו ב- 4:00

בפעולה קרקעית נרחבת שערך צה"ל הלילה בג`נין נהרס מבנה של המשטרה הפלסטינית, וכן עמדות נוספות בעיר. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל, שעזבו את העיר לפנות בוקר. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים ועשרות פצועים בקרב כוחותיהם.

המבצע החל בסביבות השעה ,02:00 כשכוחות שריון והנדסה של צה"ל נכנסו לתוך העיר וכיתרו את בניין הממשל, תוך חילופי אש עם הפלסטינים. על כוחות הקרקע חיפו מסוקים שחגו באוויר לכל אורך הפעולה, אך לא ירו. באותה עת נשמעו מהמסגדים בעיר קריאות לתושבי ג`נין לצאת ולהתעמת עם החיילים.

במשך כשעתיים הרסו דחפורים של צה"ל את בניין של המשטרה הפלסטינית בעיר, הסמוך לבניין הממשל, ומספר עמדות.

לקראת השעה 04:00 הסתיימה פעולת ההריסה, וכוחות צה"ל החלו לצאת מהעיר.
 

ישראל: מדובר בתגובה לפיגועים שיצאו מהעיר

זו הפעם הראשונה מאז תחילת האינתיפאדה בה חודר צה"ל לעיר הנמצאת בשליטה פלסטינית מלאה ומבצע בה פעולה קרקעית.

לדברי דובר צה"ל, מדובר בתגובה ישירה לשרשרת פיגועי התאבדות שמבצעיהם יצאו מהעיר ג`נין. שורת הפיגועים כוללת את ההפיגוע בקרית מוצקין, בתחנה המרכזית בחדרה, בתחנת הרכבת בבנימינה, וכן נסיונות פיגוע שסוכלו.
 
 

הפלסטינים: מנענו את כיבוש העיר

"הבסנו את הישראלים ולימדנו אותם לקח" אומר הבוקר נאייף סוויאת, מראשי הפתח בג`נין. לדברי סוויאת "כוחות הביטחון הפלסטינים מנעו מהישראלים לממש את תוכניתם לכבוש את העיר".

"הישראלים הבינו כי זה לא יהיה קל להמשיך לשהות בעיר ולנסות לכבוש את המחנה" אמר סוויאת.

בתוך כך פנתה הרשות הפלסטינית לאו"ם, לארצות הברית ולאיחוד האירופי בדרישה ל"הגנה בינלאומית" מפני ישראל.

חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, סיפר לסוכנות רויטרס כי הרשות קראה לכינוס דחוף של מועצת הביטחון של האו"ם. הוא תקף את ראש הממשלה שרון והאשים אותו ב"פתיחת שערי הגיהנום בפעולה הזו". עריקאת טען כי שרון "החליט לחתום את חייו בהריסת תהליך השלום".

תהלוכות מחאה כנגד הפעולה הישראלית התקיימו לפנות בוקר בג`נין וברמאללה.
 

גינויים באופוזיציה

ראש האופוזיציה, יוסי שריד, כינה את הפעולה בג`נין "פעולה חסרת ערך שנועדה לצורכי פנים בלבד".

"כל עוד תמשיך הממשלה ליזום פעולות כוחניות בלבד מבלי לתמוך אותן בצעדים מדיניים משמעותיים, היא תמשיך לעשות צעדים עקרים שרק מאיצים את גלגל האלימות" אמר שריד, והוסיף כי לדעתו הפעולה אינה מסכלת ולו פיגוע טרור אחד.

בתוך כך קרא יוסי ביילין לשר החוץ שמעון פרס לעזוב מיד את הממשלה על רקע הפעולה בג`נין.

"אריאל שרון חוזר באופן מדוייק על פעולות התגמול שעליהן פיקד לפני חמישים שנה. הוא מבקש להרוס את כל מה שבנה פרס בעשור האחרון עם שותפיו ממחנה השלום. הפגיעה בג`נין אינה רק פגיעה בממשל המקומי אלא גם פגיעה בשמעון פרס עצמו", אמר ביילין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by