בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה הפגנת השמאל באוריינט האוס 
 
 
חדשות נענע 

בהשתתפות כ- 300 פעילי שמאל ופלסטינים; הוחרמו דגלי אש"ף; פרס: השהייה באוריינט האוס - לחצי שנה בלבד; שרון: מדובר בבית פרטי, ואין לישראל כוונה להפריע לבעליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה הפגנת השמאל באוריינט האוס שהתקיימה הערב (שלישי), בהשתתפות למעלה מ-300 פעילי שמאל ופלסטינים. המפגינים, חברי הארגונים "גוש שלום" ו"קואליציית נשים למען שלום", נשאו שלטים שלשונם "די לכיבוש" ו"ירושלים - בירתן של 2 מדינות".

במהלך ההפגנה הונפו חמישה דגלי אש"ף, אשר הורדו על פי דרישת המשטרה.

"בעוד חצי שנה נדון מחדש בסוגיית האוריינט האוס" - כך אמר בצהריים שר החוץ פרס בצאתו מישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

שרון: מדובר בבית פרטי - אין לנו עניין להפריע לבעליו

`מה שהיה, לא יהיה עוד`. הפגנת תמיכה בשהייה הישראלית באוריינט האוס (רויטרס)
 `מה שהיה, לא יהיה עוד`. הפגנת תמיכה בשהייה הישראלית באוריינט האוס (רויטרס)   
שר החוץ אמר כי הוא מתכוון להדבר עם הדרגים הפלסטינים הגבוהים ביותר וכי אין עליו כל מגבלות בנושא. "אני לא מבין", אמר פרס, "מותר לדבר עם מי שמקבל פקודות, ועם מי שנותן אותם - לא".

בראיון לתחנת טלוויזיה סעודית אמר אמש שר החוץ כי בכוונתו לנהל משא ומתן, ולהשיג הסדר שיאפשר לישראל לפנות את האוריינט האוס תמורת התחייבות של הפלסטינים כי לא תתקיים בו פעילות שלטונית מטעם הרשות. "בקרוב ישוב האוריינט האוס לבעליו", אמר פרס.

גם ראש הממשלה, אריאל שרון, רומז היום כי ישראל לא מתכוונת להחזיק ממושכות באוריינט האוס. "מדובר במבנה פרטי השייך למשפחת חוסייני ולישראל אין עניין להפריע להם", אמר שרון, שציין עם זאת, כי הפעולה היתה מוצדקת וכי נועדה לנטרל מהמקום פעילות טרור. "מה שהיה לא יהיה יותר", אמר שרון.
 
בימים האחרונים התקבל אצל גורמי הביטחון מידע מודיעיני לפיו קבוצות אנרכסטיות זרות, שהשתתפו גם בהפגנות הG8- בגנואה בחודש שעבר, מתכוונות להגיע לירושלים ולהפגין במחאה על סגירת האוריינט האוס; במשטרת הגבולות הונחו לעקוב אחר הנכנסים לארץ.
 
 

ובינתיים, עוד השתלטות באבו-דיס

בתוך כך, הפלסטינים טוענים כי צה"ל הקים היום עמדת תצפית בקומתו השביעית של בניין בשכונת אבו-דיס ממזרח לירושלים, לאחר שהשתלט על הקומה.

המבנה שייך לתושב הכפר דוקטור סמיך חסן והוא שוכן בסמוך לבנין המושל הפלסטיני באבו דיס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by