בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: אף אחד לא לחץ עלי בנושא בית ג'אלה 
 
 
חדשות נענע 

שר הביטחון טוען כי התרשם שערפאת עושה מאמץ להפסיק הירי; הלילה הוטל עוצר על חמישה כפרים באזור בית לחם, אך צה"ל לא נכנס לשטח איי; שרון: נדע איך לפעול להשגת השקט בגילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, מפריך הבוקר (רביעי) את הטענות כי לחץ אמריקני כבד או חילוקי דעות עם פרס מנעו הלילה פעולה קרקעית בבית-ג`אלה ובית לחם.

בן אליעזר טען כי קיבל אינפורמציה שערפאת עושה מאמצים ניכרים להפסיק את האש מכיוון בית ג`אלה לעבר גילה ולכן החליט לעכב את כניסת צה"ל לשטחי איי.

כוחות שיריון ורגלים ערוכים גם הבוקר בשטח שמקיף את העיירה בית-ג`אלה, אך לפי שעה, אין הם חודרים לשטח העיירה.

 
אמש, סמוך לחצות התקבלו מספר דיווחים, לפיהם נכנסו כוחות קרקע של צה"ל לחמישה כפרים באזור בית לחם, והטילו עליהם עוצר, בעוד מסוקים חגים בשמי בית לחם, ומאירים אותם בפצצות תאורה.
עוד דווח על ריכוזי כוחות גדולים באיזור בית סחור, מחנה הפליטים דהיישה וכביש המנהרות.

הפלסטינים, בתגובה, נערכו לפלישה קרקעית דומה לזו שנערכה בג`נין; ברחובות בית לחם נערכו מבוקשים חמושים והמון רב, ומפקדות הרשות פונו.

את הפעולה מנע ככל הנראה לחץ אמריקני כבד, שנועד למנוע התלקחות: נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, קרא הלילה לישראל "לשמור על איפוק בתגובותיה הצבאיות". כוחות צה"ל לא חדרו, כאמור, לשטחי הרשות, וסמוך לשעה 4:30 בבוקר גם הוסר העוצר מעל הכפרים שסביב בית לחם.
 

סנה: לא בגלל הלחץ

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר אפרים סנה, דוחה הבוקר את הטענות שלפיהן נמנעה ישראל מלחדור לבית-ג`אלה בשל לחץ אמריקני.

בראיו לגלי צה"ל אמר סנה, כי הסיבה למניעת הפעולה היא מחויבותה של הממשלה לקחת בחשבון גם שיקולים מדיניים, לפני שהיא פונה לצעדים מבצעיים.

למרות ההימנעות מפעולה, איים אמש ראש הממשלה, אריאל שרון, באופן מפורש: "ישראל תביא למצב שגם גילה לא תהיה תחת אש".

"נמשיך בדרך אקטיבית, במדיניות שתביא את ראשי הטרור להשקיע את עיקר מרצם ומעייניהם להישרדות האישית שלהם", אמר שרון.
 
 

יום הלחימה: פצוע אחד, נזקים ל-11 דירות

ביום ארוך של תקריות אש בגילה, לראשונה בשעות היום, נפצע אמש אזרח ישראלי באורח קל, וכ-11 דירות ומספר מכוניות ניזוקו מהירי הפלסטיני.

הפצוע, ארז אטיאס, נפצע מרסיסים שחדרו למכוניתו כשנסע ברחוב האנפה בשכונה. "הורדתי את הילד בגן, התחלתי שוב לנסוע ואז פתאום הזכוכיות במכונית התנפצו", אמר אטיאס לגל"צ. "הייתי באמצע הנהיגה וחטפתי צרור יריות ישירות לאוטו". אטיאס סיפר עוד כי הוא נפגע בעינו.

הפלסטינים דיווחו על שישה פצועים לפחות בבית ג`אלה; הם טענו עוד כי צה"ל השתלט על שני בתים בין בית ג`אלה לגילה, בשטח שבשליטה בטחונית ישראלית.
 

אולמרט: יש להכנס לבית ג'אלה

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר הבוקר כי מאמציו המדיניים של שר החוץ, שמעון פרס, לא יביאו לסיום האלימות בבית ג`אלה ובגילה. "העמדה של שר החוץ במקרה הזה היא לא נכונה; הוא עושה טעות. אין שום סיכוי שהירי על גילה ייפסק רק כתוצאה מזה ששמעון פרס יבקש מהם", אמר אולמרט בגלי צה"ל.

אמש אמר אולמרט כי יש להגיב על הירי בעוצמה ולא לעבור על לסדר היום. אולמרט אף אמר כי הוא לא מוציא מכלל אפשרות פעולה קרקעית של צה"ל בבית ג`אלה בדומה לפעולה שביצע צה"ל בג`נין.

גם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב מיקי לוי, הביע אמש חשש מהישנות הירי לעבר השכונה ערב פתיחת שנת הלימודים. "אם הירי ימשיך נצטרך לתת על כך את הדעת", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by