בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנות יקדמו את פניו של גילון בדנמרק 

הפגנות יקדמו את פניו של גילון בדנמרק

 
 
חדשות נענע 

הסיבה: מחאה על מינויו של ראש השב"כ לשעבר לשגריר, לאחר שבתקופתו ביצע הארגון עינויים; ממשלת דנמרק: גילון יתקבל לפי כל הכללים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנות מחאה צפויות לקדם מחר (שלישי) בדנמרק את פניו של שגריר ישראל החדש, ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון. ההפגנות יקראו לממשלת דנמרק להחרים את גילון.
 
הסיבה למחאה על בחירתו של גילון לשגריר ישראל בדנמרק היא פרשת עינויי השב"כ, שעלתה לדיון ציבורי בתקופת כהונתו כראש הארגון. ארגונים דניים לזכויות האדם הצטרפו למערכה נגד העינויים, ואף הגבירו אותה בעקבות דבריו של גילון עצמו אשר הסביר כי עקב המצב הביטחוני בישראל, יתכן שיהיה צורך לשוב ולהשתמש בהם.

עם זאת, מסרבת ממשלת דנמרק לחזור בה מהסכמתה למינוי, והודיעה כי גילון יתקבל לפי כל הכללים וכי חסינותו הדיפלומטית עומדת בעינה.

בעקבות האישור על בואו של גילון הביעו גורמים שונים בדנמרק, כולל מפלגות בקואליציה, צער על העניין ואמרו כי הדבר עלול לפגוע ביחסים בין שתי המדינות. ראש עיריית אורהוס אמר כי השגריר גילון לא יהיה אורח רצוי בפסטיבל התרבות שיערך בעירו בסוף החודש, אליו מוזמנים באופן מסורתי כח השגרירים הזרים. בפסטיבל תשתתף קבוצת מחול ישראלית. בעיר אומרים כי אם גילון בכל זאת יבוא לפסטיבל, תערך שם הפגנה נגדו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by