בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
3 אזרחים בריטים הודו בביצוע פיגועים בסעודיה 

3 אזרחים בריטים הודו בביצוע פיגועים בסעודיה

 
 
חדשות נענע 


הודאותיהם שודרו בטלוויזיה הסעודית; אם יורשעו, דינם עלול להיות הוצאה להורג בעריפת ראש; סעודיה סובלת מגל פיגועים, ככל הנראה על רקע מלחמות בין מבריחי אלכוהול מערביים לקבוצות איסלמיות קיצוניות במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלוויזיה הסעודית שידרה אמש (שני) את הודאתם של שלושה אזרחים בריטים, לס ווקר, ג`ימי פטריק וג`יימס קטל, בביצוע שלושה פיגועים במדינה.

הפיגועים אירעו בבירה ריאד ובחובאר המזרחית, בין החודשים דצמבר ומרץ 2001 ובמהלכם נהרגו שני אזרחים בריטים ואזרח מצרי אחד נפצע.
 
על פי ההלכה המוסלמית עלולה להיגזר על השלושה עונש מוות בעריפת ראש, השיטה הרווחת בסעודיה.

עד כה אין פרטים על הדרך בה הושגו ההודאות, אך השלושה נראו רגועים כשתיארו את פרטי האירועים. לדברי השלושה, הם קיבלו הוראות מגורם שאת זהותו לא ציינו וכי שתי הפצצות שהוטמנו בריאד הופעלו בשלט רחוק.

ממשלת בריטניה וארגוני זכויות אדם מחו על שידור ההודאה בטלוויזיה וניסו לבדוק אם השלושה זכו לשימוע הוגן. מועד תחילת משפטם עדיין לא ידוע.

בפברואר אשתקד שידרה הטלוויזיה הסעודית הודאות בביצוע פיגועים של שלושה זרים אחרים - בריטי, קנדי ובלגי. בעשרת החודשים האחרונים מתמודדת סעודיה עם גל של פיגועים, שהרקע להם וזהות מבציהם אינם ברורים.

ההערכות הן שמדובר בפיגועים על רקע מלחמות האלכוהול במדינה המוסלמית שהשתיה אסורה בה. אזרחים מערביים מבריחים אלכוהול למדינה וקבוצות איסלאמיות קיצוניות מעוניינות להפסיק זאת ומוחות על יחסה הסלחני של הממשלה כלפי המבריחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by