בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורקל פרשה ממכרז מרכב"ה 

אורקל פרשה ממכרז מרכב"ה

 
 
TheNet

מנכ"ל אורקל ישראל: חבל לבזבז את כספי הציבור במצב בו התוצאה ידועה מראש; סגן בכיר לחשב הכללי: "ההחלטת החברה נבונה חבל לבזבז את הזמן וצריך לקפוץ את למים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אורקל הודיעה היום (שלישי) במפתיע לנציגי החשב הכללי במשרד האוצר, כי החליטה שלא להשתתף בהמשך התהליך במכרז מרכב"ה למערכת ה- ERP עבור משרדי הממשלה. זאת לאחר החלטת בית המשפט מחודש יוני השנה על ביטול החלטת הוועדה על בחירת חברת נס כספק הזוכה.
 
כזכור, ביקש בית המשפט לערוך בדיקה איכותית, שלא בוצעה בעת עריכת המכרז עצמו. בלשכת החשכ"ל נערכו לביצוע הבדיקה. באורקל עדיין טוענים כי הצעתם דורגה כטובה ואיכותית יותר מהצעת נס, אשר הייתה זולה יותר. לאחר הודעת הפרישה הוכרזה נס כזוכה במכרז.

"חבל לבזבז את כספי הציבור ואת כספי החברות המשתתפות על הבדיקות החוזרות. במצב החדש, בו נתוני המחיר של שתי החברות ידועים ובחירת נציגי החשכ"ל פורסמה ואף נתמכה על ידיהם בחירוף נפש בבית המשפט, התוצאה צפויה מראש", אמר מנכ"ל אורקל ישראל, משה חורב.

"בחודשיים האחרונים פנינו לנציגי החשכ"ל בשורה של מכתבים, בפנייה לתיקון התהליך או לביטול המכרז, ולא נענינו עניינית", אומר חורב. ""אורקל ישראל לא פנתה מעולם לבית המשפט, למעט מקרה ראשון זה בו בית המשפט הכיר בצדקתה וביטל את החלטת ועדת המכרזים על הזכייה".

"אורקל הינה חברה עסקית שאינה מאמינה בניהול עסקיה דרך בית המשפט, ולפיכך החלטנו שלא להשתתף בהמשך המכרז ובכך לחסוך כספי ציבור רבים וכספי חברות שיבוזבזו לריק, כאשר התוצאה למעשה ידועה מראש. הפגמים שנמצאו בהליך המכרז מחייבים את ביטולו, וכל בר-דעת שמכיר תהליכי מכרזים מבין זאת. לפיכך הריני מצר על כך שנציגי החשכ"ל החליטו שלא לבטל את המכרז. בכל מצב, אני מאחל לאוצר ולחשכ"ל הצלחה בכל דרך שיבחרו לנכון", הוסיף חורב.

איציק כהן, סגן בכיר לחשב הכללי, ומי שעמד בראש וועדת המכרזים הביע קורת רוח על החלטתה של החברה: "אנחנו מאוד מעריכים ומוקירים את ההתייחסות של חברת אורקל. ההחלטה נבונה מבחינה ציבורית. נחסכו כאן כספי ציבור. הוועדה פעלה נכון ועבדה יפה. חבל לבזבז את הזמן צריך לקפוץ למים", אמר כהן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by