בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיוס אחרון לכרומטיס במאמץ למנוע סגירה 

גיוס אחרון לכרומטיס במאמץ למנוע סגירה

 
 
סופי שולמן, דה נט

מקורות המעורים בחיי ההיי טק הישראלי טוענים כי חברת הסטארט-אפ האגדית, שנמכרה ביוני 2000 ללוסנט תמורת 4.5 מיליארד דולר, הגיעה לסוף דרכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השמועות על סגירתה הקרובה של חברת כרומטיס נהפכו בשבועות האחרונים לעקשניות. מקורות המעורים בחיי ההיי טק הישראלי טוענים כי חברת הסטארט-אפ האגדית, שנמכרה ביוני 2000 ללוסנט תמורת 4.5 מיליארד דולר, הגיעה לסוף דרכה. בכרומטיס, שמנהליה סירבו להתראיין במעמד מכירתה, מעדיפים גם הפעם לא לדבר.

בימים אלה עסוקים מייסדי החברה, אורני פטרושקה ורפי גדרון בנסיון לגייס מלוסנט הון לפעילותה השוטפת של כרומטיס, על מנת למנוע את סגירתה. הסכום שיגויס - כמה מיליוני דולרים - אמור להספיק לשנת פעילות אחת.
 
לפני חודש כינסו יזמי החברה ומנהליה, רפי גדרון ואורני פטרושקה, את 150 עובדי כרומטיס והודיעו להם כי על רקע הקשיים שאליהם נקלעה החטיבה האופטית של לוסנט, נאלצים 13% מעובדי כרומטיס ללכת הביתה. ההערכות הן כי בקרוב יצטרפו אל 20 מפוטרים אלה כל שאר עובדי החברה הישראלית.

אמנם רוב העובדים הספיקו לממש את אחזקותיהם בחברה, ולקבל בממוצע חצי מיליון דולר. ואולם אלה שלא הספיקו לעשות זאת צפויים ליהנות מתנאי פרישה הרבה פחות טובים. הנהלת החברה החליטה לבטל את האופציות בשווי ממוצע של 3.5 מיליון דולר שהיו ברשות העובדים, כך שתנאי הפרישה של עובדי כרומטיס נופלים מאלה של שאר מפוטרי ההיי טק.

מה שמעמיד בסימן שאלה את המשך קיומה של כרומטיס הוא המוצר שלה, שהיה לפני כשנה הגורם המרכזי שקבע את הסכום ההיסטורי שאותו שילמה לוסנט. באחרונה נשלח המוצר, שמיועד לחיבור מנויים לרשתות סיבים אופטיים ב"מייל האחרון" לניסוי שדה אצל לקוחות ולדברי מקורבים לחברה נכשל במשימה.

ללוסנט החבוטה, אין במצב הנוכחי רצון עז או יכולת להזרים כספים נוספים לפיתוח המוצר האופטי.זאת גם על רקע השינויים שחלו בשוק שבו מנהלי הרכש רודפים בעיקר אחרי מחיר נוח ולא אחר מהפכנות טכנולוגית. לכן סביר להניח שבמטרה לצמצם הפסדים היא תעדיף לסיים את פעילותכרומטיס.

בשביל לוסנט לא יהיה זה הכישלון הראשון בישראל. לפני שלושה חודשים סגרה החברה האמריקאית את וייב-אקסס שנרכשה ב-98` תמורת 56 מיליון דולר במזומן. חברת לננט, שהיתה הרכישה הראשונה של לוסנט בשוק המקומי, פוצלה לחברת אוויה, לאחר שלא הצליחה להשתלב במערך הפיתוח של הענקית.

נראה כי סגירת כרומטיס היא רק עניין של זמן, בהנחה שלא יימצא בשבילה הון נוסף מלוסנט. גם אם יצליחו פטרושקה וגדרון לגייס הון נוסף, עדיין נשאלת השאלה לכמה זמן יספיק מימון כזה? שהרי אם המוצר של כרומטיס אינו מספק את הסחורה, הכסף עשוי רק לדחות את הקץ, אך אינו מסוגל לבטלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by