בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל מעריך: העימות עלול להימשך עד 2006 
 
 
חדשות נענע 

בדיונים לקראת הכנת תוכנית החומש הצה"לית, מעריכים במטכ"ל כי ערפאת לא יפסיק את העימות - הן כיוון שהוא חושש ליציבות משטרו, והן כיוון שהוא סבור שעמדת ישראל נשחקת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העימות הצבאי עם הפלסטינים עלול להימשך עד שנת ,2006 ואולי אף להדרדר בתקופה זו למלחמה איזורית, שתתחיל בעקבות פעילות הטרור של הפלסטינים או החיזבאללה - כך מעריכים במטכ"ל, במסגרת הדיונים על הערכת המצב האסטרטגית הרב-שנתית, שנועדה להוות תשתית אסטרטגית לתוכנית חומש צה"לית.
 
עיתון הארץ, המדווח הבוקר על ההערכה, מציין כי על פי ההערכה, הסיכוי להפוגה בלחימה עם הפלסטינים הוא נמוך, כיוון שערפאת מאמין כי חלה שחיקה במצבם של הישראלים, וכי הפוגה תוביל לערעור יציבות שלטונו אל מול החמאס ותנועות קיצוניות אחרות, ואולי אף לאיבוד שליטה.

שתי הזירות, הפלסטינית והצפונית, מוגדרות בהערכה "יציבות אך שבירות" - כלומר, מתקיים בהן שיווי משקל פנימי, משום שהצדדים נזהרים שלא לרסקן, אך כל אירוע חמור, ובמיוחד פיגוע המוני, עלול לדרדר אותן למלחמה.

על פי ההערכה, פחת הסיכוי לעימות צבאי "מסורתי", במתכונת מלחמתית, וגבר הסיכוי להתמודדות עם איומים מוגבלים, מצד הפלסטינים מחיזבאללה (אם כי איומים כאלה עלולים להוביל לפרוץ מלחמה).

עוד מעריכים במטכ"ל כי אפשרויות חותכות יותר, כהסלמה עד התמוטטות הרשות מחד, או כניעה ישראלית או הפרדה מאידך, אינן ריאליות.

ההערכה ממשיכה ומניחה, כי ערפאת ימשיך לעמוד בראש הרשות, אך יאבד מכוחו לטובת גורמים קיצוניים, ויתקשה לקבל החלטות ולממשן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by