בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירן: מהומות פרצו בעת הוצאה להורג 
 
 
חדשות נענע 

מאז בחירתו-מחדש ביוני של הנשיא חאתמי, עלתה תדירות ההוצאות להורג במדינה; תומכי חאתמי טוענים כי מדובר בניסיון של מתנגדי הרפורמות לערער את יציבות שלטונו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהומות קשות פרצו בדרום טהרן, בעת הוצאתו הפומבית להורג של עבריין שהורשע ברצח - כך מדווח היום העיתון האירני הרפורמיסטי "נורוז".

הליך הוצאתו של ואלי חזאר-עסב, שהורשע ברצח בדקירה, נערך במגרש כדורגל באחד מרובעי הפועלים בעיר. עם תחילת הליכי ההוצאה להורג, השליכו חלק מהצופים מקלות ואבנים לעבר השוטרים, בניסיון למנוע את תלייתו של הנאשם, והשוטרים הגיבו באלימות.
 
במהומה שנוצרה במקום ירו השוטרים גז מדמיע לעבר המפגינים, ושוטרים סמויים תפסו את מצלמותיהם של צלמי עיתונות, והיכו כתבים שסיקרו את האירוע.

תדירות ההוצאות להורג עלתה באירן באופן דרמטי, מאז בחירתו מחדש של הנשיא הרפורמיסטי מוחמד חאתמי, לפני כחודשיים - זאת כחלק ממאמץ של גורמים המתנגדים לרפורמות של האשמי לערער את יציבות שלטונו.

שר המשפטים האירני, מחמוד האשמי שרודי, שנחשב מראשי המתנגדים לחאתמי, אף הביע תמיכה בהוצאה להורג כאמצעי להרתעת עבריינים. תומכי חאתמי, מאידך, טוענים כי שארודי, יליד עיראק, אינו מתעניין בגורל אירן, ומשחית את מערכת המשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by