בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התארגנות ברשות השידור לסכל מינוי חפץ למנכ"ל 

התארגנות ברשות השידור לסכל מינוי חפץ למנכ"ל

 
 
חדשות נענע 

נשקלת פנייה לבג"ץ בשל חוסר ניסיונו בתקשורת אלקטרונית; היום משמש כעורך הראשי של רשת מקומוני "ידיעות אחרונות"; פסל לתפקיד רכז מערכת בשל חוסר ניסיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים ברשות השידור מעריכים כי מינויו של ניר חפץ כמנכ"ל הרשות, לא יצא אל הפועל, עקב התנגדותם של גורמים שונים ברשות השידור ומחוצה לה. כל חברי הוועד המנהל של הרשות ורוב חברי מליאת הרשות מתנגדים למינוי.

חלקם אף שוקלים להגיש בג"ץ נגד המינוי, בטענה שחפץ משולל כל ניסיון בתקשורת אלקטרונית. חברי הוועד המנהל הגדירו את מינויו של חפץ בהתבטאויות כגון: "שלוחה של משפחת מוזס ברשות השידור", ו- "שיקול פוליטי לא יכול לבוא במקום שיקול דעת מינימלי".

התנועה לאיכות השלטון בודקת אף היא את כשרותו של המינוי והיא אמורה לגבש את מסקנותיה בימים הקרובים.
 
"הארץ" מדווח מפי מקור ברשות השידור, לפני שנתיים וחצי פנה ניר חפץ לאורי פורת בבקשה להשתלב באחת מתוכניות הטלויזיה של הערוץ הראשון.

חפץ היה אז עורך המקומון "תל-אביב", ופורת שקל למנותו לרכז המערכת בתוכנית "דוקו-מדיה" של מתי גולן. לאחר כמה פגישות בין חפץ לגולן הוחלט שלא לקבלו לתפקיד, בשל העדר ניסיון בטלויזיה.

ניסיונו המועט של חפץ וקשרי העבודה שלו עם הקונצרן "ידיעות אחרונות" עלולים להיות לו לרועץ בפני ועדת רביבי שתפקידה לאשר את המינויים בתפקידים הציבוריים.

אם הוועדה תאשר את המינוי, הוא יובא לאישור הממשלה מחר (ראשון). ברשות מעוניינים להותיר על כנו את מינויו של נחמן שי למנכ"ל, ולמצוא מועמד אחר לתפקיד היו"ר.

ביום חמישי פסל השופט יצחק רביבי את מינויו
של אלון אלרואי לתפקיד יו"ר רשות השידור. בפגישה שערכו ראש הממשלה שרון ורענן כהן, סוכם כי נחמן שי הוא המועמד הראוי ביותר לתפקיד מנכ"ל השידור, אולם מינוי הסופי הותנה באישורה של ועדת רביבי למינוי של אלרואי.

מינויו של שי נחשב למינוי מקצועי, עם זאת מתחו גורמים בליכוד ביקורת על היותו מקורב למפלגת העבודה. לכן הוסכם בין כהן לשרון על עסקת חבילה: מינויו של נחמן שי למנכ"ל הרשות, בצד מינויו של אלרואי ליו"ר רשות השידור.

אלרואי, המכהן היום כחבר הוועד המנהל של הרשות, הוא בעל רשת מקומונים באזור השרון, חבר הליכוד ומקורב לשר סילבן שלום. במליאת רשות השידור הוטחה אמש ביקורת חריפה במה שכינו שם "הדיל המסריח" ו"הזיווג הפוליטי" של שרון וכהן.

רבים מחברי המליאה מחו על הכוונה למנות את אלרואי ליו"ר, אף על פי שרובם הביעו את תמיכתם במינויו של שי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by