בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוארך מעצר 'מפיץ השמועות על פיגועים' באינטרנט 

הוארך מעצר 'מפיץ השמועות על פיגועים' באינטרנט

 
 
ורד כהן ברזילי

צעיר יפואי הפיץ ביום חמישי שעבר הודעה על פיגוע מתוכנן בשוק מחנה יהודה בירושלים; כעבור שעתיים התרחש הפיגוע במסעדת "סברו"; החשוד: צירוף מקרים; פירסום שמו נדחה למחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית המשפט האריך היום (חמישי) את מעצרו של צעיר תושב יפו החשוד כי הפיץ באמצעות רשת האינטרנט הודעות על פיגוע בירושלים, כשעתיים לפני הפיגוע במסעדת "סברו" בעיר.
 

כזכור, בפיגוע במסעדת `סברו` נהרגו 11 בני אדם ונפצעו 36.

המשטרה מייחסת לחשוד עבירות על סעיפי אישום רבים כשהחמורים בהם הם תמיכה בארגון טרוריסטי, ופרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה.

במהלך הדיון שהתקיים בבית משפט השלום בת"א, ביקש פרקליטו של החשוד לאסור את לפרסם את שמו של מרשו מחשש שיבצעו בו מעשי נקם.

"לאחר היוודע דבר מעצרו הגיעו לאינטרנט איומים שונים לגבי החשוד", טען עו"ד מסארווה עלא. השופט דחה את בקשתו בטענה כי עקרון זכות הציבור לדעת, גובר במקרה זה על חששו של העורך דין.

"החשוד עצמו היה צריך לחשוב על הדברים לפני המעשה, ואין הוא יכול כרגע לחסות בצל החיסיון", קבע השופט אך הורה לעכב את ההחלטה עד מחר בצהריים על מנת לאפשר להגנה לערער על ההחלטה.

נציגי המשטרה טענו בדיון, כי החשוד הודה בחקירתו שפרסם ביום הפיגוע, כשעתיים לפני התרחשותו, הודעה על כך שהוא עומד להתרחש בשוק מחנה יהודה בירושלים.

הפרסום בוצע בחדרי השיחות של אתרי תפוז, נענע ו-IOL. כשעתים וחצי לאחר הפרסום אירע הפיגוע במסעדת סברו בירושלים, הממוקמת כ- 200 מטרים מהמיקום אותו מסר החשוד.

לאחר הפיגוע שב החשוד ופרסם בחדרי הצ`אט הודעה על הפיגוע שהתרחש, בליווי ביטויי אהדה והזדהות עם מבצעי הפיגוע.

במשטרה מיחסים לחשוד פרסומים נוספים לאחר הפיגוע, על פיגועים שעומדים כביכול להתבצע באזורים שונים בישראל, "בכוונה לעורר פחד ובהלה בציבור, כשהוא יודע שפרסומיו הנם כוזבים".

במהלך הדיון הוסיפו נציגי המשטרה כי החשוד טען בחקירתו כי מדובר בצירוף מקרים, אולם "יש לברר האם גורמים נוספים מעורבים, והאם היתה התארגנות לביצוע פיגוע ספציפי או הפצת הודעות כוזבות".

פרקליטו של החשוד טען מנגד כי חשדות המשטרה על כך שהצעיר השתייך לארגון עוין "מגיעות לרמה של גיחוך". הוא טען כי אתרי הצ`ט אינן "אמצעי מדיה".

לדבריו, החשוד היה ידוע באתרים אלו כמי שמפיץ אופן קבוע הודעות על פיגועים, ועל כך זכה לכינוי "המפגר הקבוע". לדבריו, "התמזל מזלו הרע - יצא והיה פיגוע". הוא ביקש מבית המשפט לשחרר את מרשו לאלתר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by