בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסות תעשיית המוליכים למחצה העולמית ירדו ב-%26 ב-2001 

הכנסות תעשיית המוליכים למחצה העולמית ירדו ב-%26 ב-2001

 
 
יניב קרן, מערכת דה נ

אי הודאות הגדולה ביותר מבחינת תעשייה זו, היא מתי תיפסק מגמת הירידה; גרטנר:המחצית השניה של 2001 תהיה קודרת עבור תעשיית המוליכים למחצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 


לאחר שנתיים של צמיחה בתעשיית המוליכים למחצה, ההכנסות העולמיות בענף זה צפויות להגיע בשנת 2001 ל-168.1 מיליארד דולר, ירידה של 26% לעומת שנת 2000, כך עולה מדו"ח של חברת גרטנר דטהקווסט. בשנת 2000, הכנסות תעשיית המוליכים למחצה העולמית הסתכמו ב-226 מיליארד דולר.
 
"מחירי הרכיבים הנמוכים, זמני האספקה הקצרים, והדרישה לרכיבי מערכות אלקטרוניות היא חלשה", אמרה אנליסטית בכירה בגרטנר דטהקווסט, מארי אולסון. "בהתבסס על דוחות מוקדמים מכמה מהחברות המובילות בתעשיית המחשבים האישיים, האחסון והתקשורת, המחצית השניה של 2001 תהיה קודרת עבור תעשיית המוליכים למחצה".

אי הודאות הגדולה ביותר מבחינת תעשייה זו, היא מתי תיפסק מגמת הירידה. אנליסטים בגרטנר דטהקווסט אמרו, כי יציבות במחירים, זמני אספקה ארוכים יותר של הרכיבים, ושיפור בדרישה לרכיבי זיכרונות הנם הסימנים המציינים נקודות מפנה בתעשיית המוליכים למחצה. המחירים הכוללים בתעשייה זו עדיין ירדו במאי ויוני 2001. רכיבי זיכרונות עדיין נמצאים תחת לחץ להורדת מחירים. בתחום הרכיבים האנלוגיים (גם אלה הכלליים וגם אלה המיועדים ליישומים מסוימים – ASSPs application-specific standard products ), נשמרת רמת מחירים יציבה. אנליסטים בגרטנר דטהקווסט אמרו, כי מכירות נמוכות של יחידות, הן האחראיות לירידה בהכנסות.

לקראת הרבעון השלישי, יש פיתוחים שונים בשווקי היישומים. למרות שהצמיחה הכוללת בענף היישומים לצרכנים ירדה ביחס לשנתיים קודמות של צמיחה חזקה, המכירות של מוצרי יישומים צרכניים בארה"ב הינה חזקה. מכירות חומרה למשחקי וידיאו, תוכנה וציוד היקפי גדלו במחצית הראשונה של 2001 בענף היישומים לצרכנים בארה"ב. הדרישה העונתית למחשבים אישיים וטלפונים ניידים לא גרמה לדרבון, ועדיין יש מלאי עודף על המדפים, אולם אנליסטים בגרטנר דטהקווסט מצביעים על סימנים המפיחים תקווה.

"בתקופה זאת, של חזרה לספסל הלימודים, יש כמה הזדמנויות מצוינות להגברת מכירות בתחום אריזות מחשבים אישיים. כמו כן, יש סימנים מאזור אסיה/פסיפיק, לגידול בהזמנות מחברות אמריקאיות ואירופיות ללוחות אם ואף טלפונים סלולריים", אמרה אולסון. "גידול זה אולי אינו משמעותי, אך נראה כי מספר חברות מוליכים למחצה ומערכות הגיעו לתחתית ברבעון השני של 2001".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by