בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: החל איסוף הנשק מהמורדים 

מקדוניה: החל איסוף הנשק מהמורדים

 
 
חדשות נענע 


14 חיילים בריטים ראשונים מצטרפים לקבוצות שהגיעו למקדוניה מצרפת ומצ'כיה; נדחה שיגור הכוח המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש (שישי) הגיעו למקדוניה 14 חיילים בריטיים וכמה עשרות חיילים הגיעו גם מצרפת ומצ`כיה, והם מהווים יחידת חלוץ לכוח שאמור להגיע לאזור כדי לפקח על מימוש הסכם השלום בין הממשלה למורדים האלבנים.

נאט"ו החליטה לעת עתה לדחות את החלטתה לגבי שיגור יתר חיילי הכוח שמונה 3500 איש. 350 החיילים הבריטים הנוספים שגויסו לכוח השלום יגיעו בסוף השבוע למקדוניה.
 
החיילים החלו במבצע איסוף הנשק מהמורדים האלבנים, על פי תנאי הסכם השלום. על פי ההסכם, המורדים אמורים לרכז את נשקם במרכזי איסוף ולמוסרו לידי חיילי נאט"ו. הנשק שיאסף יושמד ביוון. המבצע אמור להימשך חודש ימים בלבד, ואולם בנאט"ו מודים שיעד זה אינו ריאלי.

משלוח החיילים הבריטים למקדוניה אושר בידי ממשלות נאט"ו ביום רביעי. אף ממשלה לא הביעה התנגדות לשליחתם, ואולם מקורות דיפלומטיים מסרו שכמה מדינות - בהן גרמניה, צרפת והולנד - הביעו הסתייגויות בנוגע לשליחת הכוח המלא בטרם הוברר אם תימשך הפסקת האש, שחודשה ביום ראשון.

המורדים האלבנים הודיעו כי הם מוכנים למסור את נשקם - אחד מהתנאים המוקדמים לפריסת הכוחות של נאט"ו. ואולם ספק אם תושג הדרישה השנייה שהציגה נאט"ו - הפסקת אש יציבה. כ-30 בני אדם נהרגו בשבוע האחרון בקרבות במקדוניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by