בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החמאס: מחבלים מתאבדים בישראל מחכים להוראות 
 
 
חדשות נענע 

מוכנים לנקום את חיסולם של איש הפתח' אבו זייד ושני ילדיו; דובר צה"ל מתבלבל בין הגרסאות על הרקע למותו; מת מפצעיו פלסטיני שנפצע בשבוע שעבר בפיצוץ מטען, הפלסטינים טוענים כי ישראל ניסתה לחסלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכרוז שפרסמה תנועת החמאס היום (שני) כי מחבלים מתאבדים שלה מחכים להוראות בשטח ישראל, מוכנים ומזומנים לנקום את מותו של פעיל הפתח` סמיר אבו-זייד ושני ילדיו.

הפלסטינים טוענים כי צה"ל חיסל הלילה בירי טיל את אבו-זייד, פעיל פתח בן 33 מרפיח, וכי כתוצאה מירי הטיל נהרגו גם בתו עלא, בת ,8 ובנו סולימאן, בן .6 כמו כן נמסר כי תשעה נוספים מבני המשפחה נפצעו באורח בינוני עד קשה.

 
בצה"ל הכחישו כל קשר לפגיעה במשפחה. תחילה טענו בצה"ל, כי מדובר בפצצת מרגמה שסטתה ממסלולה; שר החוץ פרס אף אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי "זו לא פעם ראשונה שמרגמה נופלת קצר", והוסיף כי ריבוי הפגיעות שסבלו הפלסטינים מירי מרגמותיהם שלהם הוא הסיבה להפחתה באירועי ירי מרגמות.

אלא שמאוחר יותר שינה צה"ל את גרסתו, וקבע שאבו-זייד וילדיו נהרגו כתוצאה מהתפוצצות מטען חבלה שהכין האב. בכל מקרה, הבהירו בצה"ל, אין מדובר בחיסול ישראלי.

שישה פלסטינים נהרגו ביממה האחרונה, בתקריות אש שהיו בין כוחות צה"ל לפלסטינים. זהו המספר הגבוה ביותר של הרוגים פלסטינים בזמן כה קצר, מאז שב והתפרץ הסכסוך.

בצהריים מת מפצעיו יאסר אל בדווי, בן 32 ממחנה הפליטים בלאטה, אשר נפצע מפיצוץ מטען במכונית, בשבוע שעבר בשכם.

הפלסטינים טוענים כי מאחורי הפיצוץ עמדה ישראל שניסתה לחסל פעיל פתח שישב ברכב.

 

פלסטינים ירו לעבר בית-חגי - צה"ל חדר לשטחי A

במהלך הלילה חדרו נגמש"ים של צה"ל לשכונת הזיתים שבדרום חברון, בשטחי A, וניהלו חילופי אש עם פלסטינים - זאת לאחר שאמש נורצה מהמקום אש לעבר ההתנחלות בית חגי. לאחר זמן קצר חזר הכוח לשטח שבשליטה ישראלית. הפלסטינים דיווחו, כי בפעולה נפצעו שלושה שוטרים פלסטינים.

וברצועה, ארבע פצצות מרגמה נורו אמש לעבר הישוב קטיף שבגוש קטיף. הפצצות נפלו מחוץ ליישוב, ולא גרמו לנפגעים או נזק.
 
 

חשש: ליקויים קשים בפעולת חיילי צה"ל בשכם

בתגובה להריגתו אתמול של מועין אבו-לאווי, בן 32 משכם, מסר דובר צה"ל כי החיילים שהיו במקום ביצעו נוהל מעצר חשוד במהלכו ירו בפלסטיני.

הבוקר פורסם בקול ישראל, כי קיים חשש כבד שהחיילים, מגדוד חרוב, פעלו שלא כשורה, ודילגו על שלב בנוהל מעצר חשוד: ככל הנראה, מיד לאחר שהזהירו את אבו-לאווי וחבריו, ירו החיילים לכיוונם על מנת לפגוע בהם, במקום לירות קודם לכוון רגליהם.

בצה"ל יחליטו בימים הקרובים אם לפתוח בחקירת מצ"ח נגד החיילים. עם זאת, בצה"ל אומרים כי באזור שכם יש התרעות חמות על מתאבדים פלסטינים, ולפיכך פעלו חיילי צה"ל מתוך נוקשות יתרה.
 

שרון: הממשלה מצאה את הדרך להילחם בטרור

אמש אמר ראש הממשלה, אריאל שרון כי ממשלתו מצאה את הדרך לטפל בנושאי הביטחון, וכי הוא מאמין שיבוא גם הפיתרון וישראל תנצח את הטרור.

בנאום שנשא בטירת הכרמל אמר שרון כי ישראל מנהלת היום פעילות של קומנדו נגד הטרור. "מדובר בפעולות שרבות מהן אינן ידועות לציבור כגון מעצר מחבלים, פגיעות בהן ואבטחת צירי התנועה. "הדרך הזו נוחלת הצלחות רבות", טען שרון.

הוא הוסיף כי לנוכח המצב המורכב מכלכלת הממשלה את צעדיה כך שתוכל ההמשיך לפעול להפסקת הטרור בלא לאבד את התמיכה בעולם. "זהו משחק מורכב ועדין מאוד, אנו מסבירים זאת למנהיגי העולם בגילוי לב מוחלט ועל כן אין היום שום לחץ על ישראל", דברי ראש הממשלה.
 

רוצים לדבר על זה?

האם האצבע של חיילי "חרוב" קלה מדי על ההדק, או שפעולתם מובנת, בהקשר של נסיבותיה? האם צה"ל ירה טיל לעבר ביתו של אבו-זייד, או שבאמת מדובר בתאונת עבודה? האם ראש הממשלה מצא פתרון לבעיית הטרור, או שהפתרון הזה יתפוצץ לכולנו בפרצוף? בפורום אקטואליה בנענע מחכים ממש עכשיו לשמוע מה דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by