בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה מזיזה כוחות בלבנון לעבר ביירות 

סוריה מזיזה כוחות בלבנון לעבר ביירות

 
 
חדשות נענע 

אמש הכריז שר ההגנה הסורי, כי סוריה תעמוד לצד לבנון מול הכוחות המבקשים לפגוע בה. בכיר בחיזבאללה ביקר אתמול בכפר רג'אר, בגבול לבנון; פרס פנה למזכ"ל האו"ם והתריע על פעילות החיזבאללה; מטען חבלה התפוצץ בביירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה מזיזה כוחות צבאיים בלבנון לכיוון בירת לבנון, ביירות - כך מדווח הבוקר (שני) העיתון הלבנוני א-נהאר.

על פי הדיווח, נראו אמש מספר משאיות צבאיות סוריות, כשהן עושות את דרכן לכיוון ביירות. לפי שעה, לא ברור מהו יעדן הסופי של המשאיות.
 
יצויין, כי אתמול אמר שר ההגנה הסורי, מוסטפה טלאס, כי "סוריה תתמוך בלבנון מול הכוחות המאיימים לפגוע בה ובאומה הערבית", כלשונו.

בתוך כך, מטען חבלה התפוצץ הבוקר במרכז ביירות. המטען שהתפוצץ בתוך רכב חונה גרם נזק למספר רכבים באיזור; לא דווח על נפגעים; הרקע עדיין לא ברור.

 

פרס לענאן: החיזבאללה מבצע פרובוקציות בראג'ר

בתוך כך, אתמול ביקר ברג`אר אחד מבכירי מנגנוני הבטחון של ארגון החיזבאללה, נאביל קאוק. קאוק, שביקר בחלקו הלבנוני של הכפר, אמר כי אינו מפחד מאיומי ישראל, שמתריעה בשבועות האחרונים נגד כניסתם של אנשי חיזבאללה לכפר רג`ר, בגבול לבנון.

אמש הגביר צה"ל את נוכחותו סביב חלקו הישראלי של הכפר, בניסיון למנוע מגורמים עויינים להכנס לאזור; זאת לאחר ששלשום הוכרז הכפר כשטח צבאי סגור, ונמנעה כניסת ישראלים ועיתונאים אל הכפר. לדברי מקורות בצה"ל, ההחלטה התקבלה עקב כניסת עיתונאים רבים לאזור.

בעקבות ביקורו של קאוק בכפר שוחח שר החוץ, שמעון פרס, עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, והתריע בפניו על הסכנה שבפרובוקציות של החיזבאללה בגבול לבנון, באזור הכפר ראג`ר.

מלשכת פרס נמסר כי בשיחה הבהיר שר החוץ שישראל אינה מעוניינת בהסלמה. "על האו"ם להפעיל את זכותו, על מנת למנוע את הפרת החלטותיו והפיכתן לבדיחה", הדגיש פרס.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by