בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ג'יימיקס חסמה גישה לאתרי אינטרנט שמפירים זכויות יוצרים 

חברת ג'יימיקס חסמה גישה לאתרי אינטרנט שמפירים זכויות יוצרים

 
 
יניב קרן, מערכת דה נ

ההחלטה התקבלה לאחר פניה של איגוד האומנים אקו"ם לחברה; עו"ד החברה: איננו מעוניינים לסייע להפרת זכויות יוצרים ועד לבירור העניין החלטנו להפסיק את השירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 


לראשונה בארץ הפסיק שירות הפניית הדומיינים הישראלי ג`ימיקס ((jemix, ביום חמישי את הגישה לשלושה אתרי אינטרנט שהכילו שירים עבריים בפורמט MP3. הפסקת הפעילות נעשתה לאחר פניה מצד גורמים משפטיים באיגוד האומנים אקו"ם לפרקליטם של חברת ג`יימיקס.
 

"במסגרת הפעילות של הארגון אנו דואגים לאתר פעילות של אתרים המפירים זכויות יוצרים", מספר עורך הדין של האיגוד, חיים רביה. לדבריו האיגוד התקשה לאתר את מנהלי האתר ולכן פנה לשירות ההפניה.

שירות הפניית דומיינים מאפשר ללקוחות שמאחסנים אתרים בשרתים מרוחקים להעניק להם כתובת דומיין "פופולרית" יותר, כך לדוגמא יוכל אדם לשכור מקום בשרת שנמצא במדינה נידחת לתת לאתר שלו כתובת דומיין ישראלית, הכוללת את התוספת של השירות הישראלי בכתובת הדומיין.
שירות כזה מעצם טיבו עשוי לעורר ביקוש רב אצל אנשים רבים המעוניינים להגדיל את הרייטינג לאתר שלהם באמצעות שם מתחם קליט יותר.

עו"ד אביב אילון המייצג את חברת ג`יימיקס קיבל את פניית איגוד אקו"ם ועד לבירור העניין ייעץ לחברה להפסיק את השירות. אילון ציין, כי הפסקת השירות אינה מהווה הסכמה לטענות אקו"ם, עם זאת הוסיף אילון, כי ג`ימיקס אינה מעוניינת לסייע להפרת זכויות יוצרים. "החברה תפרסם בימים הקרובים הסכם משתמש, בו יתחייבו המפרסמים להימנע מפרסום תכנים שאינם עולים במסגרת החוק, משתמש שיעשה זאת יהיה מודע לכך שהחברה רשאית להפסיק את השירות שהיא מעניקה לו בכל עת", אמר אילון.

המקרה העלה מחדש את האחריות שיש לספקי שירות אינטרנט, כלפי התכנים המאוחסנים בהם. נכון להיום, מסגרת החוק במדינת ישראל אינה קובעת מסגרת של מותר ואסור, העניין גם לא הגיע מעולם לכדי הכרעה משפטית. כך שלמעשה יכולים ספקי שירותים באינטרנט ובכללם ספקיות שירות (ISP) לפרסם תכנים שונים שאינם עולים בקנה אחד עם מסגרת החוק הקיימת במדינת ישראל. כך יכולים להתפרסם תכנים שיש בהם משום פגיעה בביטחון המדינה, פגיעה בשמם הטוב של אנשים, הפרת זכויות יוצרים ועוד.

למרות העדר מסגרת חוק הקובעת מה מידת אחריות של ספקי שירות כלפי התכנים המתפרסמים באתריהם, מקובלת אצל מרבית ספקיות השירות התפישה, לפיה הם מפסיקים את השירות ברגע שהובא לידיעתם שתוכן מסויים אינו עולה בקנה אחד עם מסגרת החוק הקיימת בארץ.

ספקי השירותים אינם מיישמים מדיניות של סינון מראש של תכנים. לדעת עו"ד אילוןדרישה כזו אינה יישימה. "אין אפשרות לדרוש מספקי שירות לבחון כל העת את התכנים שלהם ולהחליט למי להפסיק את השירות, דרישה כזו היא בלתי אפשרית", אומר עו"ד אילון.

עו"ד רביה, חולק על דעתו של אילון. לדעתו אין לחייב את ספקיות השירות (isp) לסנן באופן מתמיד את התכנים, אולם במקרה של שירותים אחרים, יש לבחון את השירות לגופו של עניין.

לפני מספר חודשים הגיש העיתונאי יואב יצחק, תביעת דיבה נגד מפעיל אתר רוטר.נט, נועם רוטר, בגין תכנים שונים שפורסמו באתרו, בגנותו של יצחק. בית המשפט טרם הכריע בעניין. אולם הכרעה כזו עשויה להוות תהיה אשר תהיה, עשויה להתוות קו מנחה מבחינת האחריות שיש לאתרים כלפי התוכן המתפרסם בהם. על אף שמדובר באתר ולא בספקית שירות, עשוי המקרה להתוות מדיניות גם כלפי ספקי שירותים אינטרנטיים שונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by