בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הגרמני לפרס: ערפאת רוצה להפגש איתך 
 
 
חדשות  נענע

אני לא מופתע מנכונותו של ערפאת להפגש אמר שר החוץ בתום פגישתו עם שר החוץ של גרמניה שהגיע היום לישראל ונפגש עם פרס ועם גורמים פלסטינים; פישר: שני הצדדים חייבים לשוב למשא ומתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, נפגש היום (שני) עם עמיתו הגרמני, יושקה פישר. פישר הגיע היום (שני) לארץ, במסגרת ביקור בן 3 ימים בישראל, ברשות הפלסטינית ובמצרים.

בתום הפגישה אמר פרס כי שמע מסרים מעודדים משר החוץ הגרמני וכי הוא לא מופתע מנכונותו של ערפאת לפוגשו, דבר המרמז כי הפגישה עם ערפאת קרובה.

פרס הוסיף כי "יש יותר מידי מו"מ טלוויזיוני ופחות מידי מו"מ דיפלומטי. יש לשנות את הפרופורציה בין השניים".

בתום הפגישה אמר שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, כי הוא קורא לשני הצדדים לחשוב על פתרונות יצירתיים שיביאו לסיום העימות האלים. הוא הוסיף כי חייבים לשוב לדרך של דיבורים ומשא ומתן.


בתוך כך, נמשכים המאמצים לארגן פגישה בין פרס לערפאת בימים הקרובים. הבוקר (שני) אישר פרס כי נעשים מאמצים לארגן פגישה בינו לבין ערפאת, אולם אמר כי ייתכן שמועד הפגישה ועצם קיומה לא יפורסמו.

 
פרס, שדיבר בגלי צה"ל, סירב לאמת את הידיעות כאילו קיים ערוץ הידברות חשאי בינו ובין הפלסטינים.

אתמול דיווחו מקורות מדיניים, כי מגעים שוטפים מתנהלים כל העת בין מנכ"ל משרד החוץ, אבי גיל, ואורי סביר, לבין אישים פלסטינים.

נביל עאמר, איש הרשות הפלסטינית, אומר כי הרשות נענתה לבקשות פרס להיפגש עם אישים פלסטינים משום שהדבר עולה בקנה אחד עם מדיניות הרשות המתנגדת לפגישות בטחוניות בלבד.

פרס העביר את בקשותיו דרך השליח האמריקני סאטרפילד והשליח הרוסי וודובין. ראש
האופוזיציה יוסי שריד אומר כי פגישה בין פרס לערפאת עלולה להסתיים באכזבה אם תוצאותיה לא יסוכמו מראש.
 

בכירים פלסטינים דוחים את הודעת פרס על מגעים איתם

אמש הכחישו בכירים פלסטינים ידיעות שהגיעו מלשכתו של פרס, כאילו הוא מקיים עימם מגעים. הממונה על ההסברה ברשות, סאיב עריקאת, הגדיר את ההודעה כתרגיל ביחסי ציבור. בכך הצטרף עריקאת לדברי אבו עלא, שאמר אתמול כי לא יהיו פגישות עד שישראל תיסוג מהאוריינט האוס ומוסדות פלסטינים אחרים בירושלים.

יאסר עבד-רבו אמר כי הפגיעה בפלסטינים, בהם גם תינוקות, מוכיחה כי דברי פרס על המגעים עם פלסטינים אינם אלא כיסוי למנהיגות פאשיסטית ותוקפנית. לדברי מנהיג הפת"ח בגדה, מרואן ברגותי, אם יש מגעים כאלו אין להם כל ערך ויש להמשיך באינתיפאדה.

חנן עשראווי אמרה כי ההודעה על פגישה צפוייה בין פרס לערפאת נועדה לעורר את הרושם שישראל מעוניינת בהידברות, אך בפועל ישראל מקשיחה את עמדותיה על פי הנחיותיו של שרון.
 
 

עשראווי מאשימה את בוש בחוסר התערבות במצב במזה"ת

אמש האשימה עשראווי את נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, כי למעשה החליט להסיר את ידיו מהמשבר במזרח התיכון ואינו עושה דבר כדי לעצור את האלימות.

עשראווי אמרה בתוכנית טלויזיה בארה"ב כי וושינגטון חסרה רצון מוסרי ופוליטי להתערב במצב הקשה, והדבר פוגע בין השאר באינטרסים האמריקניים באזור.
 

רוצים לדבר על זה?

האם פרס צריך לדון עם הפלסטינים בהפסקת אש, או שאין לנהל שום מגע עם הפלסטינים, עד להפסקת האש? האם קיים ערוץ חשאי, והאם הוא פועל על דעתו של ראש הממשלה? בפורום "כתוב בעיתון" בנענע מחכים לדעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by