בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חממה טכנולוגית ראשונה תיפתח ביישוב ערבי 

חממה טכנולוגית ראשונה תיפתח ביישוב ערבי

 
 
חדשות נענע 

החחמה מתוכננת להיפתח בנצרת בראשית השנה הבאה, ואמורה להוות קרש קפיצה ליזמים טכנולוגיים ערבים; הכוונה להשיג הון ראשוני של 1.75 מיליון דולר לפתיחתה של החממה, ואחר-כך לגייס סכום זהה למימון פעילותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות של אנשי עסקים, יזמים ומשקיעים ערבים מגביר בימים אלה את ההכנות לפתיחתה של החממה הטכנולוגית הראשונה ביישוב ערבי. החממה מתוכננת להיפתח בנצרת בראשית השנה הבאה, ואמורה להוות קרש קפיצה ליזמים טכנולוגיים ערבים ולסייע ביצירת "תרבות של טכנולוגיה במגזר הערבי", כדברי רכז הפרויקט של החממה, וואיל כרים.
 
כרים אמר אתמול שעד עתה גוייס חלק מהמימון לחממה, הן מאנשי עסקים ערביים בישראל והן ממשקיעים בחו"ל. הכוונה היא להשיג הון ראשוני של 1.75 מיליון דולר לפתיחתה של החממה, ואחר-כך לגייס סכום זהה למימון פעילותה במרוצת חמש שנות הפעילות הראשונות.

ביום שלישי יתקיים כנס ראשון מסוגו של מדענים ערביים אזרחי ישראל, במטרה לסקור בפניהם את האפשרויות הגלומות בפיתוח יוזמות טכנולוגיות במסגרת החממה.

משרד המסחר והתעשייה כבר נתן את אישורו להקמת החממה, הראשונה מסוגה במגזר הערבי, שתצטרף ל-23 חממות טכנולוגיות אחרות הפועלות היום בישראל. כרים אמר שהמאמץ העיקרי שלו ושל עמיתיו כרגע הוא לשכנע את משרד האוצר ואת משרד המסחר והתעשייה להעניק לחממה בנצרת מעמד של חממה-בפריפריה (שממנו נהנות חממות בישובים יהודיים אחדים, כגון אשדוד, באר-שבע וקריית שמונה). מעמד כזה יאפשר לחממה לזכות ממשלתי בסבסוד ניכר, דבר שימשוך משקיעים ערביים ואחרים להשקיע בפרויקט.

כרים, שהמצאה משלו היא הראשונה שקיבלה את אישור המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה להיכלל בחממה, אמר שהפרוייקט יכול להוות מנוף לשינוי אווירה במגזר הערבי. "פיתוח של תרבות טכנולוגית יכול לשנות את מצב הרוח היומיומי בחברה הערבית. הכוונה היא ליצור מצב רוח של אפשרויות פתוחות, בחברה שבה המלה אפשרויות היא היום מלה זרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by