בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח הקונגרס: ארה"ב מובילה במכירות נשק בעולם 

דו"ח הקונגרס: ארה"ב מובילה במכירות נשק בעולם

 
 
חדשות נענע 


אחריה נמצאות רוסיה, צרפת וגרמניה; רוכשות הנשק העיקריות הן המדינות המתפתחות; חשש מהתגברות מעמדה של סין כיצואנית נשק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדו"ח חדש של הקונגרס האמריקאי עולה כי המכירות של כלי נשק בעולם גדלו זו השנה השלישית ברציפות, ועלו בשנת 2000 ב 6 אחוזים לכמעט 40 מיליארד דולר.

ארה"ב מבססת את מעמדה כספקית הנשק הגדולה ביותר,כאשר 86 אחוז מהנשק האמריקאי נקנה על ידי מדינות מתפתחות.
 
יצרני נשק אמריקאים חתמו על חוזים בסכום של 18.6מיליארד דולר, שהוא מחצית מערך הנשק שנמכר בעולם בשנת 2000.

"למרות השינויים הגלובליים מאז סיום המלחמה הקרה, העולם המתפתח ממשיך להוות מרכז למכירת נשק קונבציונאלי", אומר ריצ`ארד גרימט, מומחה להגנה וכותב הדו"ח.

אחרי ארה"ב נמצאות ברשימת מוכרות הנשק רוסיה, צרפת, גרמניה, בריטניה, סין ואיטליה. העלייה במכירות הנשק של ארה"ב השנה נגרמה בעיקר בשל מכירת 80 מטוסי אף-61 בסך 4.7 מיליארד דולר לאיחוד האמירויות הערביות.

בשל עסקה זו מובילה איחוד הנסיכויות את טבלת רוכשות הנשק בעולם המתפתח. הודו, שחתמה על על חוזי רכישה בסך 8.4 מיליארד דולר, מדורגת שנייה וצפון קוריאה שלישית עם חוזי נשק בסך 3.2 מיליארד דולר.

דו"ח שירותי המחקר של הקונגרס המתעד העברת נשק קונבציונאלי לאומות מתפתחות ומתעדכן מדי שנה, הוא אחד המקורות המוסמכים ביותר הקיימים היום בכל הנוגע למכירת נשק. הדו"ח מתעד יחסי סחר נשק מצומצמים, אך מוחשיים, בין רוסיה לאיראן.

הדו"ח מזהיר מפני תפקידה של סין בשוק מכירות הנשק וקובע כי בשל הצורך של סין במטבע קשה והצורך של כמה מדינות מתפתחות במוצרים צבאיים, לרבות טילים, סין מייצגת מכשול עיקרי במאמצים למנוע זליגת מערכות טילים מתקדמות לכמה אזורים בעולם המתפתח, בהם המתחים הפוליטיים והצבאיים משמעותיים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by