בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיטר גבריאל יזם אתר העוסק בזכויות אדם 

פיטר גבריאל יזם אתר העוסק בזכויות אדם

 
 
דה-נט

קבוצת עורכי דין מספקת למתנדבים מצלמות וידאו, מבקשת מהם לצלם הפרות של זכויות אדם ומשדרת אותן באתר Witness.org; גבריאל: הטכנולוגיה עוזרת בהפעלת קמפיינים של אקטיביסטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הגיע הזמן לפעול ולמנוע הפרות של זכויות אדם ברחבי בעולם", טוענת השבוע קבוצת עורכי דין, מפעילת האתר Witness.org, ששמה לה למטרה, לצייד קבוצות מתנדבים מרחבי העולם במצלמות וידאו, על מנת שאלה יתעדו הפרות בזכויות אדם.
 
הקבוצה נוסדה ב-1992, פועלת ב-47 מדינות ומפעילה 125 קבוצות מתנדבים, שכל תפקידן לצלם ולהעביר לאתר ולתקשורת, צילומים המעידים כי בוצעו הפרות של זכויות אדם. אגב, בין מפעילי הקבוצה נמצאת הישראלית רונית אבני.

בראיון לאתר CNN מסבירה גיליאן קלדוואל, מהצוות שמפעיל את Witness.org כי המטרה העיקרית היא לספק לאקטיביסטים מרחבי העולם את היכולת לתעד את הסיפורים בקולות שלהם. "המטרה העיקרית שלנו היא לשנות את מאזן הכוחות ולספק את לאקטיביסטים טכנולוגיה פשוטה, שתאפשר להם לספר את המקרים שהם נתקלים בקולות שלהם".

באזור המזה"ת פועלות מספר קבוצות של האתר, אחת מהן היא "בצלם" המבקשת לתעד מעשים הפוגעים בזכויות האדם של הפלשתינאים. בצלם מפעילה את האתר btselem.org, במסגרתו יכולים מתנדבים לדווח על ההפרות.

אחד המייסדים של קבוצת Witness.org הוא לא אחר מאשר הזמר הבריטי, פיטר גבריאל. ל-CNN הזמר אומר: "אני חושב שאלה שבשלטון צריכים להגיב מהר יותר מאשר בעבר, אז זה היה איטי יותר. לכן אני חושב שהטכנולוגיה יכולה לעזור בזרוז של קמפיינים הפועלים בשירות אקטיביסטים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by