בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תכשיל תוכנית לפירוק פלוטוניום 

ארה"ב תכשיל תוכנית לפירוק פלוטוניום

 
 
חדשות נענע 

על פי התכנית, שאושרה בזמן ממשל קלינטון, אמורות ארה"ב ורוסיה להתפרק ממאה טונות של פלוטוניום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשל בוש ידחה תכנית שהגה ממשל קלינטון, על פיה יפרקו ארה"ב ורוסיה 100 טונות של פלוטוניום, כך פרסם היום (שלישי) הניו יורק טיימס.
 
לפי התכנית המקורית, שגובשה באמצע שנות ה- 90, חמישים טונות של פלוטוניום מכל מדינה יעברו תהליך של אימוביליזציה. כלומר, תהליך שהופך את הפלוטונים לדלק לכורים גרעינים אזרחיים, וכך הופך אותו לחסר תועלת ככלי נשק.

ממשל קלינטון אמר בזמן ניסוח התוכנית כי אם תמומש היא תפחית את הסיכון כי הפלוטוניום יגיע לאנשים הלא נכונים, שיהפכו אותו בקלות לנשק גרעיני.

ממשל בוש מכחיש את ביטול התוכנית, אולם מודה כי יש בה בעיות כלכליות. בתחילת השנה חזה משרד האנרגיה כי עלות המרת הנשק לדלק תעמוד על 6.6 מיליארד דולר. על פי תחזית זו תצטרך רוסיה להשקיע 1.76 מיליארד דולר שאין לה בתהליך. קלינטון קיווה כי ארה"ב ומדינות אחרות יעזרו לרוסיה, אך היום תוכנית זו נראית לא מציאותית. למרות היתרונות שבתוכנית, הציע הממשל כי תקציב משרד האנרגיה לא יכלול השנה את הסכום הנדרש להמרת הפלוטוניום.
 

הפנטגון אישר עבודות תשתית באתר ניסוי טילים באלסקה


כמו נתן אתמול הפנטגון אישור להתחלת עבודות התשתית באתר באלסקה, שבו יתבצעו ניסויים במערכת ההגנה נגד טילים.

העיתון "וושינגטון טיימס" ציטט את דוברת ארגון ההגנה מפני טילים של הפנטגון שאמרה כי חוזה של 9 מיליארד דולר הוענק לחברה האלסקית אגלאק קונסטרוקציות, שתפנה את העצים ותבנה כבישים ותשתיות באתר. העבודות יחלו בשבועות הקרובים.

ממשל בוש אישר את הקמת האתר לאחר שגילה כי על ארה"ב יש איום של טילים בליסטיים, וכי פיתוח מערכת הגנה יעילה תלוי בניסיונות מבצעיים של מרכיביה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by