בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיאטל: מציאות מדומה בשירות הרפואה 

סיאטל: מציאות מדומה בשירות הרפואה

 
 
דה-נט

רופאים באוניברסיטת וושינגטון החלו להשתמש במערכת מציאות מדומה כמשכך כאבים אצל חולים הסובלים מכוויות חמורות; מתברר כי הטיפול יעיל יותר ממורפיום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רופאים באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל החלו להשתמש לאחרונה בטכנולוגיית מציאות מדומה
(virtual reality) כטיפול משכך כאבים אצל חולים הסובלים מכוויות חמורות בגופם. המערכת פותחה על ידי מדענים מן המעבדה להנדסת ממשקי אנוש הנמצאת באותה אוניברסיטה.
 
לפי ד"ר דיוויד פטרסון מבית הספר לרפואה שבאוניברסיטת וושינגטון, מערכת המציאות המדומה, מצליחה למשוך את תשומת ליבו של החולה מהכאב. המטופל חש כאב בעיקר כאשר הוא מודע לו, ואולם כאשר הוא עסוק בדברים אחרים הכאב חולף.

משכך הכאבים, מורפיום, שניתן למטופלים הסובלים מכוויות קשות, עוזר רק בשלב שהמטופלים נחים, ועוזר פחות בתהליך הריפוי עצמו הכולל חבישת הפצעים. שימוש בטכנולוגיית המציאות המדומה, לעומת זאת, התגלה כיעיל בשיכוך כאבים גם במשך שלבי הטיפול.

המטופל חובש קסדת פלסטיק עם צג מחשב בפנים, אוזניות וגשש שעוקב אחר התנוחה של האצבעות, כך הוא זוכה לחזות בעולם הוירטואלי בעזרת מגוון רחב של גרפיקות וצלילים, בעזרת חוש המישוש של האצבעות.

מעדויות של חולים שונים שטופלו בשיטת המציאות המדומה, עולה כי רבים מהם כלל לא חשו בטיפול. יתרון נוסף בשימוש במערכת הוא הנעת המטופלים לבצע תנועות מסוימות שמסייעות להחלמתם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by