בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות המומחים הישראלי ישוב ויצפה היום בקלטות האו"ם 

צוות המומחים הישראלי ישוב ויצפה היום בקלטות האו"ם

 
 
חדשות נענע 

הצוות בחן מספר פריטים, חלקם נחשפו לראשונה; הפרופ' היס ינסה להפיק דגימת דם מהפריטים. סוכנויות זרות דיווחו כי הצוות עשוי לצפות בקלטת חדשה, המתארת את החטיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שגריר ישראל במוסדות האו"ם בז`נווה, יעקוב לוי, ואנשי משלחת המומחים הישראלית, ישובו ויבחנו היום (חמישי) את קלטות הוידאו והפריטים של החיילים החטופים, שבידי האו"ם.

בצוות המומחים גם מנהל המכון לרפואה משפטית באבו-כביר, הפרופ` יהודה היס, שינסה להפיק דגימת דם מהפריטים המיוחסים לחיילים. אמש נמסר, כי ארגון הבריאות העולמי יסייע גם הוא בבדיקת כתמי הדם, כדי לברר אם הם שייכים לחיילים החטופים.
 
אמש צפו המומחים בפעם השנייה בשתי הקלטות שצילמו אנשי האו``ם לאחר חטיפתם של שלושת חיילי צה"ל בהר דוב באוקטובר - זאת לאחר שנציגי ישראל צפו בה בתחילת החודש בניו-יורק.

הקלטת האחת צולמה ביום החטיפה ובה נראים אנשים של החיזבאללה תוקפים יעדים של ישראל. השנייה צולמה למחרת, ובה צולמו ניסיונות של אנשי האו"ם להשיג שני כלי רכב שלהם ששימשו ככל הנראה את אנשי החיזבאללה לחטיפה.

הצוות בדק גם את הפריטים המכוסים כתמי דם, שנלקחו משני כלי הרכב של האו"ם. בין היתר מדובר על שטיחונים של כלי רכב ספוגים בדם, וכן פריטים צבאיים שונים דוגמת פאוצ`ים וחגורות שנמצאו בכלי הרכב ואינם שייכים לחיילים הישראלים.

בעקבות הצפיה אמר השגריר לוי כי הוא שבע רצון משיתוף הפעולה של האו"ם, והביע תקווה שהמשך הבדיקות בשוייץ יוביל למסקנות נוספות על גורל החטופים.

"קיבלנו מידע חדש במובן זה, שראינו פריטים חדשים, שלא נצפו קודם", אמר לוי. "המדובר בשורה של פריטים, גם צה"ליים, גם כנראה אישיים, וגם כאלו ששייכים למרחב שבו הם נחטפו". הוא הוסיף כי מבחינת ישראל החיילים עודם בחיים, והביע תקווה כי אם יבקשו משפחות החטופים לצפות בקלטות או בחפצים, ייענה האו"ם בחיוב.
 

הסוכנויות הזרות: הצוות יצפה בקלטת חדשה

בתוך כך, סוכנויות הידיעות הזרות דווחו אתמול, כי ייתכן והצוות הישראלי יורשה לצפות בקלטת וידאו נוספת ולא ערוכה שצולמה ככל הנראה בזמן החטיפה ובה נראה עשן סמיך.

אחותו של החייל החטוף בני אברהם, אפרת, ציינה אמש, כי אם אכן קיימת קלטת נוספת "זה דבר מעניין שמצריך בדיקה". אברהם ציינה עוד כי היא מקווה שבסוף השבוע יתקבלו תוצאות ראשונות מבדיקות הדם, וכי היא מקווה שבעתיד יוכלו המשפחות לקבל לידיהן את הפריטים ולצפות בקלטת בישראל.
 
 

הפגנה למען שחרור החטופים במילאנו

בתוך כך, אתמול בצהריים הפגינו כ-150 צעירים וסטודנטים יהודים וישראלים מול הקונסוליה הלבנונית במילאנו שבאיטליה, בדרישה לשחרר את חיילי צה"ל החטופים.

המשטרה האיטלקית נערכה במקום בכוחות מתוגברים והפרידה בין המפגינים היהודים לצעירים מוסלמים.

המפגינים קראו קריאות בגנות ארגון החיזבאללה, ונשאו את תמונות החטופים ושלטי מחאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by