בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסמכים חושפים: ארה"ב ידעה על הטבח ברואנדה 
 
 
חדשות נענע 

עם זאת, פעל הממשל האמריקני למניעת התערבות בינלאומית; בפרעות נרצחו 800 אלף בני שבט הטוטסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים במחלקת המדינה האמריקנית ידעו על הטבח שהתקיים ברואנדה ב1994- מימיו הראשונים, כך עולה ממסמכים שחשף השבוע ארגון "הארכיון לביטחון לאומי" בארה"ב.
 
מהמסמכים עולה כי פרודנס בושנל, סגנית עוזר מזכיר המדינה לענייני אפריקה, טילפנה לקולונל תיאונסט בגוסורה ב28- באפריל 94 ואמרה לו כי ארה"ב יודעת שצבא רואנדה משתתף ברציחות. היא הוסיפה כי בעיני העולם שותף צבא רואנדה למעשי פשע בכך שהוא מסייע לטבח אזרחים, ודרשה מבגוסורה לפעול להפסקת הרציחות, כך עולה מתקציר השיחה, שנשלח מאוחר יותר לשגרירויות ארה"ב. בגוסורה טען כי ההרג ההמוני של בני טוטסי מבוצע על ידי ההמון, ללא תמיכת הממשלה הצבאית החדשה של בני הוטו קיצונים.

ההשמדה נמשכה כמאה ימים, במהלכם נרצחו כ800- אלף בני טוטסי. היא נפסקה רק לאחר שמורדי טוטסי השתלטו על בירת רואנדה. כל אותה העת פעלה ארה"ב להוצאת כוחות האו"ם המעטים ששהו ברואנדה. מאז הטבח, הואשמו ממשל קלינטון והקונגרס על שדחפו לכיוון של חוסר פעולה בתקופת הטבח.

כיום ממתין בגוסורה למשפטו בבית הדין של האו"ם לפשעים ברואנדה, הפועל בטנזניה. הוא מואשם בהיותו אחד מהמתכננים המרכזיים של רצח העם. בשנת 1998 אמר נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, שארצו אכן שגתה בכך שלא קראה מיד לפשעים בשמם הנכון - השמדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by