בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת יעדכן את ראשי הודו ופקיסטאן במצב  
 
 
חדשות נענע 

הבוקר נועד עם הנשיא מובארק ונכח בפיסגת שרי הליגה הערבית; בשבוע הבא צפוי ערפאת לבקר בסוריה על מנת לדון בהחלטות האו"ם 242 ו-338 כבסיס למו"מ עם ישראל; אך קודם לכן יערוך ביקור בסין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, צפוי לנחות הלילה (רביעי) בניו-דלהי, בירת הודו ולהפגש מחר עם ראשי הודו ופקיסטאן; ערפאת צפוי לעדכן את נשיא וראש ממשלת הודו וכן את שליטה של פקיסטאן בהתפתחויות המדיניות והביטחוניות באיזור - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

עם סיום פגישותיו ימשיך ערפאת לעבר בייג`ין שם הוא צפוי לנסות ועודד את השלטונות הסינים ליטול יוזמה והשתתפות פעילה יותר בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 
הבוקר (רביעי) בטרם נפתח כינוס שרי הליגה הערבית, נועד ערפאת בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק; בפגישה נכחו גם שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, וחבר הקבינט הפלסטיני, נביל שעת`.

ערפאת דווח למובארק על פגישותיו עם שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, וביקש את תמיכתו לקראת פגישתו המתוכננת עם פרס בשבוע הבא.

 

ערפאת ייצא לסוריה בטרם יוועד עם פרס

בתוך כך, חאלד אל פאהום, מראשי הפלגים הפלסטיניים בסוריה והמתווך הבכיר באש``ף, אמר היום כי ערפאת צפוי לבקר גם בסוריה עוד בטרם יוועד עם שר החוץ פרס.

בראיון לעיתון `א-שארק אל אווסט`, המתפרסם בלונדון, העריך פאהום כי הביקור יתקיים ביום ראשון או שני, לאחר שובו של ערפאת מסין, ביקור שאמור להתחיל מחר.

על פי פאהום, בפסגה הסורית תידון גם הדרישה הסורית ליישום החלטות האו"ם 242 ו-338, כבסיס בלעדי למו"מ המדיני, תוך התעלמות מהסכמי אוסלו.

בנוסף יידון גם סעיף הקמת מדינה פלסטינית בכל השטחים שישראל כבשה ב-1967 ושבירתה תהיה ירושלים, וכן זכות השיבה לפליטים על בסיס החלטת האו"ם 194, ותיאום סורי פלסטיני מיוחד לצורך הסברת התמיכה באינתיפאדה.

על פי ההערכה, מטרת ביקור המשלחת הפלסטינית מחר בדמשק, בראשותו של נביל שעת`, היא להכין את ביקורו של יו``ר הרשות בסוריה.

לדעת פרשנים בסוריה עדיין לא ברור אם ביקורו הצפוי של יו"ר הרשות בסוריה מהווה שינוי באסטרטגיה או שמא טקטיקה שבה הוא נוקט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by