בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מאיימים בנקמה על חיסולו של פעיל הפתח בעזה 
 
 
חדשות נענע 

שר הביטחון תיחקר את כשלון הפעולה אמש, זאת למרות שבדובר צה"ל טענו כי הירי לא היה ניסיון חיסול ממוקד; איומים בפיגוע התאבדות בת"א כנקמה נשמעו בהלוויותו של בילאל אל ע'ול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, יקבל היום (חמישי) לידיו את התחקיר שביצע צה"ל במשך הלילה, בעקבות כשלון פעולת חיל האוויר אמש, שנועדה לפגוע בבכירי החמאס.

יצוין, כי לשכת שר הביטחון אישרה כי השר יקבל לידיו תחקיר שכזה, למרות שדיווחים רשמיים של דובר צה"ל טוענים כי הירי לעבר השיירה לא נעשה כחלק מניסיון חיסול ממוקד.
 

הפלסטינים מאיימים בנקמה

חברי גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, איימו אמש לנקום את מה שהוגדר כניסיון חיסולם בעזה של בכירי חמאס, ובראשם המבוקש מספר אחד בשטחים, מוחמד דף, ומהנדס מטעני החבלה הבכיר ביותר של החמאס, עדנאן אל-רול.

גם בהלוויתו של אל-רול היום (חמישי) נשמעו קריאות לביצוע פיגועי התאבדות בת"א, ירושלים וחדרה כנקמה. כמו כן, סיסמאות בגנות ישראל ובעד פעולות התאבדות צויירו לאורך מססלול הלוויה.

 

ניסיון חיסול או סיכול שיגור פצצות מרגמה?

 
לטענת הפלסטינים, צה"ל ניסה לחסל את השניים אתמול בשעות הערב, באמצעות ירי טילים ממסוקים צפונית למחנה הפליטים אל-בורייג` שברצועה, מדרום לצומת נצרים. דף ואל-רול הצליחו להימלט ללא פגע.

מהירי נהרג בנו של עדנאן אל-רול, בילאל, שהיה קצין במנגנוני הביטחון הפלסטינים ופעיל בחמאס. כמו כן נפצע באורח אנוש סעיד אל-ערביד, בן 30, מבכירי החמאס ומבכירי המבוקשים של הארגון ברצועת עזה.

בהודעתם מאיימים אנשי החמאס לפגע בכל מטרה ישראלית "בכל שטחי פלסטין". ד"ר מחמוד א-זהאר, מראשי החמאס, הזהיר כי הפעולה לא תעבור ללא תגובה וללא ענישה מצד הפלסטינים. "תגובתנו תהיה עוד ועוד פיגועי התאבדות, בכל חלקי פלסטין. אנו נכאיב לאויב הציוני עד שייקח את כל אנשיו ויסתלק מאדמתנו" אמר א-זהאר.

בצה"ל אומרים מנגד כי לא היה מדובר בניסיון חיסול ממוקד. לפי דובר צה"ל, תצפית של חיילים הבחינה בחוליה, המתכוונת לצאת לירי מרגמות. מסוקים שהוזנקו לעבר החוליה ביצעו ירי ופגעו בכלי רכבם ציודם ואנשיהם; כלומר, לטענת צה"ל, לא מדובר בפעולת סיכול ממוקדת.

יצוין, כי אמש נפלו שתי פצצות מרגמה באזור מחסום רפיח, בדרום הרצועה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

מוחמד דף מבוקש על-ידי ישראל בין היתר בשל מעורבתו בתכנון פיגועי-התאבדות בירושלים, בשנת 96. הוא שוחרר מבית הכלא של הרשות הפלסטינית, לפני כעשרה חודשים.
 
 

רוצים לדבר על זה?

 
האם מדיניות החיסולים מוכיחה את עצמה, או מייצרת עוד טרור? האם אתם מאמינים שלא היה פה ניסיון חיסול ממוקד? ומה יקרה עכשיו: האם החמאס אכן ינקום? היכנסו לפורום כתוב בעיתון בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by