בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פישר לקצב: יש להנמיך ציפיות מתוצאות פגישת פרס-ערפאת  

פישר לקצב: יש להנמיך ציפיות מתוצאות פגישת פרס-ערפאת

 
 
חדשות נענע 

עם זאת שר החוץ הגרמני מנסה להישאר אופטימי; בפגישה עם ביילין היום נשמע פישר אופטימי בהרבה ואמר כי פגישת פרס-ערפאת עשויה להוביל לפסגת שרון ערפאת בספטמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, אמר הערב (רביעי) לנשיא המדינה משה קצב כי יש להנמיך ציפיות בנוגע לתוצאות פגישתם הצפויה של פרס וערפאת.
 
פישר ציין עם זאת כי הוא מנסה להישאר אופטימי, והדגיש את החשיבות של הכנה מדוקדקת כתנאי להצלחת הפגישה. לדבריו, ישנה בעיה להתחיל בתקופת הצינון, כיוון שהשגת השקט היא משימה קשה. הוא הוסיף כי אין לו רעיונות חדשים ליישום הפסקת האש למעט מתווה מיטשל והצורך ביצירת דיאלוג ישיר ובתדירות גבוהה.

הנשיא קצב הביע הערב (רביעי) תמיכה בפגישה הצפויה של פרס ועראפת. "עד עכשיו הפגישות עם ערפאת לא היו מועילות ואני מקווה שהפעם זה יהיה שונה כי מדובר באינטרס משותף לשני הצדדים", אמר הנשיא בפגישה שקיים עם שר החוץ הגרמני יושקה פישר.

בפגישה עם השר לשעבר יוסי ביילין, היום נשמע שר החוץ הגרמני אופטימי בהרבה ואמר כי פגישת פרס-ערפאת עשויה להניע תהליך שיוביל לפסגה בין שרון לערפאת בעצרת האו"ם בניו יורק בספטמבר. פישר אמר את הדברים לשר לשעבר יוסי ביילין בפגישתם.

פישר ציין כי פגישה זו תוכל גם להניע גם את היוזמה לכנס מחדש את ועידת מדריד ב- 30 באוקטובר, שם יחודש התהליך המדיני. פישר סעד בצהריים גם עם חברי סיעת מרצ.

פישר נפגש הערב לפני נסיעתו עם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר בפגישה דנו השניים בדרכים להפסקת האלימות וחזרה למו"מ המדיני. בן אליעזר הדגיש בפגישה כי ישראל אינה נלחמת באוכלוסיה הפלסטינית אלא במבצעי הטרור ובשולחיהם.

הבוקר נועד פישר עם יושב ראש הכנסת, אברהם בורג. פישר התייחס לעימות הישראלי-פלסטיני ואמר, כי במקביל להורדה ברמת האלימות בשטחים, ישראל צריכה גם להקפיא את ההתנחלויות. "הקפאה אמיתית של הבניה בהתנחלויות בהתאם למתווה מיטשל עשויה להוביל למפנה דרמטי ולקץ האלימות", אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by