בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיזם סלולרי משותף למצושיטה ו-NEC 

מיזם סלולרי משותף למצושיטה ו-NEC

 
 
מערכת דה נט

שתי החברות יפעלו יחד לייצור טלפונים חכמים עבור רשת הדור השלישי ביפן; תקלות נתגלו בדגמים קודמים שהוציאו החברות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרניות הטלפונים הסלולריים הגדולות ביפן, מצושיטה תעשיות חשמל וחברת הבת שלה, מצושיטה תעשיות תקשורת, וחברת NEC, הודיעו אתמול על הקמת מיזם רחב היקף לפיתוח טכנולוגיה, תוכנה ומכשירי קצה לדור הבא של הטלפוניה הסלולרית ("הדור השלישי").
 
העיסקה, הקושרת את יצרניות הטלפונים הסלולריים מספר אחת ושתיים הגודלן ביפן, באה לאחר עיסקה דומה של מתחרותיה של שתי החברות, חברת סוני, אשר הקימה מיזם משותף עם אריקסון השוודית, שיחל לפעול באוקטובר.

על פי תנאי העיסקה ישתפו שתי החברות פעולה בעיצוב ארכיטקטורה וסטנדרטים עבור מכשירי הקצה המיועדים לדור השלישי, יפתחו תוכנות למכישיר הקצה ויעבדו יחד לטובת פיתוח מסופי מולטימדיה ניידים.

החברות ישקלו בנוסף לספק מוצרי OEM ביניהם מכשירי טלפון ברשת GSM מדור ה 2.5 , דור ה GPRS והדור השלישי.

על פי נתוני חברת Nikkei חברת NEC ממוקמת במקום הראשון במדרג המכירות של מכשירי טלפון אלחוטיים מאז תחילת השנה, למעט שבוע אחד בחודש ינואר. כשמכשירי הטלפון האלחוטיים של שתי החברות יחד מחזיקות בשלושת המקומות הראשונים במדרג המכירות מאז תחילת השנה למעט שבועיים בחודש מאי.

שתי החברות גם מובילות בתחום הדור השלישי, וכיום הינן הספקיות הבלעדיות של מכשירי קצה לרשת הדור השלישי עבור חברת NTT DoCoMo.
 

מיזוג של אילוץ

מכשירי הקצה החדשים מאפשרים למשתמש לשלוח ולקבל אי מיילים, להוריד קבצי קול, לבצע פקודות בקוד הג`אווה, ולנגן קבצי וידאו (כדמבור במכשירי הדור השלישי). עם זאת, מורכבות הפיתוח ועלויות הפיתוח הגבוהות הביאו לאחרונה, את שתי החברות להודיע על "משיכה חזרה" של מכשירי טלפון אשר יצאו לשוק כמו גם להודיע על תקלות במכשירים חדשים ועיכובים בלוחות הזמנים.

מבין שתי החברות מצושיטה הייתה הנפגעת העיקריית בכל הקשור לתקלות במכשירי הקצה. חברת NTT DoCoMo עסקה פעמיים את מכירת מכשיר הטלפון האלחוטי מדגם P503i בשל תקלות שהתגלו במוצר, אחת מהן אשר גרמה לכל המידע במכשיר להימחק ואחרת אשר מנעה ממשתמשים לקבל שיחות למכשיר.

עלות משיכת המכשירים יחד עם ירידה בהכנסות גרמה לחברת מצושיטה לומר כי היא צופה לדווח הפסד תפעולי למחצית הראשונה של השנה בגובה של 275 מיליון דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by