בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: פעולת צה"ל באבו-סנינה השיגה את המטרה 
 
 
חדשות נענע 

אחה"צ נפצעו שני אחים ישראלים בישוב היהודי בחברון, באורח קל עד קשה, מירי צלף פלסטיני מאבו סנינה. צה"ל חדר בתגובה לשכונה ופוצץ עמדות צלפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר הבוקר (שישי), כי פעולת צה"ל הלילה בשכונת אבו סניינה בחברון השיגה את מטרתה. "מאז הפעולה לא התחדשה האש מהשכונה לכיוון בתי הרובע היהודי", אמר הרמטכ"ל.

רא"ל מופז הוסיף עוד, כי "צה"ל מוכן לפעול במגוון פעולות נגד הפלסטינים", אם יימשך הירי משכונת אבו-סניינה.
 
בראיון בגלי צה"ל שב הרמטכ"ל והאשים את הרשות הפלסטינית בהפעלת טרור נגד ישראל, בכוונה להשיג יעדים אסטרטגיים. עם זאת, הרמטכ"ל שב והביע "תקווה להגיע להפסקת אש, ולישיבה סביב שולחן הדיונים", והבהיר כי הוא תמים דעים עם נסיונות הדרג המדיני להידבר עם הפלסטינים.
 

כוח צה"ל תקף באבו-סנינה - ושב לעמדותיו

אחד האחים שנפצעו אמש בחברון מובא לטיפול רפואי (גילי כהן-מגן, ישראל סאן)
 אחד האחים שנפצעו אמש בחברון מובא לטיפול רפואי (גילי כהן-מגן, ישראל סאן)   
כ-15 נגמ"שים של צה"ל, בחיפוי אש טנקים, חדרו הלילה לשכונה מכמה מוקדים: מאיזור הר מנוח, קרוב להתנחלות בית חגי, מאיזור התעשיה שנמצא דרומית לחברון, ומאיזור אבו סנינה.

במהלך התקיפה פוצצה יחידת החבלנים של חטיבת הצנחנים שני מבנים מהם יורים צלפים פלסטינים לעבר בתי היישוב היהודי בחברון.

במקום התפתחו חילופי אש, בהם נפצע חייל צה"ל ברגלו באורח קל מאד, ופונה לקבלת טיפול רפואי. הפלסטינים דיווחו כי בתקיפה נהרגו שניים ונפצעו עשרה, ונגרם נזק רב לבתים בשכונה.

סמוך לשעה 1:00 בלילה, כשעתיים לאחר כניסתם לשכונה, שבו כוחות צה"ל וחזרו לעמדותיהם.
 
 

הפעולה - תגובה על ירי ופגיעה בישוב היהודי

פעולת צה"ל החלה לאחר ששני אחים ישראלים, צביאל ונתנאל משולם, נפצעו הערב מירי צלף פלסטיני מכיוון אבו סנינה, בעת שישבו במרפסת ביתם בבית שניאורסון, ביישוב היהודי בחברון.

צביאל משולם, בן 11, נפצע באורח קשה בחזהו והוא הועבר במסוק לקבלת טיפול בבית החולים "הדסה עין כרם"; נתנאל, בן ה- 18 נפצע באורח קל בידו, וגם הוא הועבר לקבלת טיפול בבית החולים.

גדודי חללי אל-אקצה נטלו אחריות לירי בחברון. בהודעה נאמר כי הפעולה היא תגובה להריגתם של מספר פעילי פתח אמש, ליד שכם.

מקורות פלסטינים מדווחים כי ניהאד ג`אבר, בת 65, מתה הערב לאחר שחיילי צה"ל במחסום באזור חברון לא איפשרו לה לעבור לקבל טיפול רפואי לאחר שסבלה מהתקף לב. מדובר צה"ל טרם נתקבלה תגובה.
 

נועם ארנון: יש להשתלט על הגבעה. גוש שלום: יש לסגת מהעיר

דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, אומר כי פעולת צה"ל היא סימן חיובי, אולם לדבריו "אם צה"ל לא יישאר על הגבעה, אני בטוח שהצלפים יחזרו אליה".

"אין ברירה אחרת; צריכים להשתלט על הגבעות האלו, לטהר אותן, ומשם לאבטח", אמר הבוקר ארנון בראיון לגלי צה"ל. "אין שום בעיה בדבר הזה, וצה"ל, כשהוא רוצה, מסוגל להרבה".

תנועת גוש שלום, מנגד, גינתה את הפעולה. בהודעת שהעבירה לעיתונות מסרה התנועה כי "הפלישה לשכונה לא השיגה דבר מלבד הרס, אובדן חיי אדם, והעמקת השנאה והעוינות", וטענה כי "במקום לפלוש לעיר ולהרוס בתים צריך לצאת מהעיר כולה ולפנות ממנה את המתנחלים".
 

רוצים לדבר על זה?

האם התקיפה תשיג את מטרותיה, לאורך זמן? האם בשביל להשיג שקט, ייאלץ צה"ל לשהות באבו-סניינה באורח קבוע? האם היישוב היהודי ישאר בחברון גם במסגרת הסדר קבע? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by