בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת ארד לבג"צ: עכבו ההחלטה בעניין דיראני ועובייד  
 
 
חדשות נענע 

המשפחה מתכוונת להגיש בקשה לדיון נוסף בעניין, ומבקשת כי ביצוע פסק הדין יעוכב עד להחלטה בדבר הדיון הנוסף. אמש מסר החיזבאללה: החלטת בג"צ לא תשפיע על המו"מ בנושא החטופים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בני משפחתו של הנווט השבוי רון ארד פנו הבוקר (שישי) לבית המשפט העליון, בבקשה שיעכב את ביצוע פסק הדין שנתן אתמול בעניינם של מוסטפא דיראני ושייח` כרים אל-עובייד, כיוון שהם מתכוונים להגיש בקשה לדיון נוסף בנושא, בהרכב מורחב של שופטים.

בג"צ החליט אתמול לאפשר לדיראני ולעובייד ביקורים של נציגי הצלב האדום. בני משפחת ארד טוענים כי פסק הדין עלול לפגוע בסיכוי לקבל אות חיים או מידע לגבי גורל בני משפחותיהם השבויים והנפגעים. כאמור, הם מתעתדים לבקש דיון נוסף בעניין, ולעכב את ביצוע ההחלטה עד לקיום הדיון.
 

הנשיא ברק: איזון בין שיקולים בטחוניים והומניטריים

מוסטפא דיראני והשייח` עבד-אלכארים עובייד, הם פעילי טרור לבנונים, שנחטפו בידי ישראל ומוחזקים בארץ כקלפי מיקוח לצורך שחרור שבויים ישראלים.

לפני שלוש שנים עתרו השניים לבג"צ, בבקשה לקבל ביקורים של אנשי הצלב האדום. אתמול קיבל הרכב מיוחד של חמישה שופטי בג"ץ את העתירה, והורה למדינה להתיר להתיר לצלב האדום לבקר את השניים.

נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, ציין בפסק הדין כי החלטתו היא תוצאה של "איזון בין השיקול הביטחוני לבין השיקול ההומניטרי ונובעת הן מהדין הבינלאומי והן מחוקי יסוד".
 

החיזבאללה: פסק הדין לא ישפיע על המו"מ

משפחות החיילים החטופים, שנכחו בדיון, הביעו אכזבה עם שמיעת פסק הדין. חיים אברהם, אביו של החייל החטוף בני אברהם, אמר "מפה בא הניתוק שלהם מהעם. תחשבו לרגע אם זה היה הגיוני להעמיד את הילדים שלנו מול דיראני ועובייד".

לאחר הדיון נפגשו בני המשפחות עם השופט חשין, חבר בהרכב השופטים שקבע את ההחלטה, וסיפרו לו על מצוקתן. חיים אברהם אמר כי הפגישה נערכה על רקע הכרותו המוקדמת עם השופט ולא נדון בה פסק הדין.

שר הבטחון, בנימין בן אליעזר הביע צער על ההחלטה ואמר כי "הצלב האדום אינו משקיע את המאמצים הנדרשים כדי להפגש עם השבויים והנעדים הישראלים המוחזקים בלבנון ובכך אינו ממלא את תפקידו". עם זאת אמר בן אליעזר כי מערכת הביטחון תכבד את החלטת בג"צ.

שר התשתיות, אביגדור ליברמן, אמר כי ההחלטה היא שגויה ומתעלמת לחלוטין מהמציאות הישראלית וממצב הביטחון. "בג"צ שלף מידי ישראל קלף מיקוח חשוב ביותר", אמר ליברמן.

החיבאללה, מצידו, הגיב אתמול בקשיחות להחלטת בג"צ. "החלטת בית הדין של ישראל היא נכונה וחיובית, אך היא לא תשפיע על המשא ומתן להחזרת חיילי צה"ל החטופים", מסרו אתמול גורמים בארגון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by