בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות: מדיניות החיסולים מכשילה את מאמצי ההידברות 
 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר שהבוקר ניסתה ישראל לחסל בירי טילים את ג'יהאד אל-מסימי, מפקד המשטרה הפלסטינית המיוחדת בשכם, שנחשד בשורת פיגועי ירי והנחת מטענים; אמש כזכור בוצע ניסיון חיסול כושל ברצועה; שר הבטחון: זו לא הייתה פשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים ברשות הפלסטינית אומרים אחר הצהריים (חמישי) כי המשך מדיניות החיסולים של ישראל פוגע במאמצי ההידברות והפסקת האש בין הצדדים, זאת לאחר שגם הבוקר ביצעה ישראל ניסיון חיסול של פעיל פתח בכיר בשכם. 
היעד ליירוט היה מפקד המשטרה המיוחדת הפלסטינית בשכם, ג`יהאד מסימי - בכיר הפעילים הפלסטינים שישראל ניסתה ליירט עד כה.

דרגתו של מסימי מקבילה לניצב במשטרת ישראל, והוא מקביל בסמכותו לראזי ג`באלי ולתאופיק טיראווי בעזה.

הוא מוכר גם כפעיל ותיק בזרוע הצבאית של הפתח`, וכמעורב במלחמת המיליציות הפלסטיניות בשכם ובפעולות שלהן כנגד מטרות של צה"ל.


דובר צה"ל אישר הבוקר את הידיעה, ומסר כי מסימי היה מעורב בשורה של פיגועים, בהם גם שני פיגועי ירי באזור הר ברכה, בהם נפגעו ארבעה ישראלים, שניים מהם באורח קשה.

כמו כן מיוחסת לו הנהגת אחת המיליציות של הפתח, המכונה "גדודי השאהידים של אל-אקצה", שביצעה מספר פיגועים בישראל בתקופה האחרונה.

שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, אומר כי אין לו טענות על תפקוד צה"ל. לדבריו "זו לא הייתה פשלה.אנו נאבקים במרצחים, לפעמים מצליחים יותר ולפעמים מצליחים פחות".
 

הצליח להמלט מהמכונית לאחר הטיל הראשון

על פי דיווחים ממקורות פלסטינים, סמוך לשעה 10:20 הופיע מסוק של צה"ל מעל דרך רפידיה, המובילה לשכם, וירה שני טילים לעבר מכוניתו של מסימי.

מסימי הצליח להימלט מהמכונית לאחר ירי הטיל הראשון כשהוא פצוע בכתפו ובידו באורח קל עד בינוני. שומר ראשו, שהיה עמו ברכב, נפצע קל עד בינוני. שני עוברי אורח נפצעו קל מרסיסים ושניים נוספים נפצעו מהלם.

מדווח אחר עולה כי הירי לעבר מכוניתו של מסימי בוצע ע"י טילי קרקע-קרע מכיוון הר עיבל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by