בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסינים לארה"ב: מקווים שתשקלו צעדיכם בזהירות 

הסינים לארה"ב: מקווים שתשקלו צעדיכם בזהירות

 
 
חדשות נענע 

אמש פרשה ארה"ב מסבב שיחות עם סין בנושא הטילים הבליסטיים, תוך שהנשיא בוש מאיים לסגת מהאמנה נגד שימוש בטילים הבליסטיים. המחלוקת בין שתי המדינות מתמקדת ביצוא הסיני של טכנולוגיות טילים למי שארה"ב מגדירה "משטרים בלתי יציבים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב פרשה אתמול (חמישי) מסבב השיחות שניהלה עם סין בנושא הטלים הבליסטיים, תוך שהנשיא בוש מאיים כי ארה"ב תפרוש באופן חד צדדי מהאמנה נגד טילים בליסטיים.

הכרזתו של בוש השיבה את המתיחות ליחסים בין שתי המדינות, ומשרד החוץ הסיני מיהר הבוקר להגיב לאיום בהבהרה כי "סין מקווה שארה"ב תשקול בזהירות את צעדיה ותתחשב בדעת הקהל הבינלאומית".
 

מחלוקת בשאלת יצוא טכנולוגיית הטילים הסינית

השיחות בין סין וארה"ב החלו אתמול, על רקע האשמות שהשמיעה ארה"ב כנגד סין, כאילו היא מפיצה טכנולוגיית טילים בליסטיים, למרות שהתחייבה שלא לעשות כן.

ארה"ב שואפת למחוייבות סינית להתחייבות שנתנה בנובמבר ,2000 לפיה לא תסייע לאף מדינה לפתח טילים בליסטים שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים. ארה"ב רוצה גם שסין תאמץ "משטר ביקורתי לגבי טכנולוגיית טילים", הסכם התנדבותי בינלאומי, המנסה להגביל יצוא טילים למשטרים בלתי-יציבים.

סין, מצידה, חוששת כי התוכנית האמריקנית להגנה נגד טילים תפגע באפקטיביות של מאגר הטילים הסיני, וטוענת כי "כל שינוי בתוכנית ההגנה נגד טילים עלול להוביל למירוץ חימוש בינלאומי".
 

בוש פועל תחת לחץ פוליטי רב

האמריקנים הדגישו כי נושא ריבוי הטילים הוא חלק מבניית האמון המחודש בין וושינגטון ובייג`ינג, בעקבות חילוקי דעות קשים בין המדינות בסוגיות ביטחון ובנושאי זכויות האדם.

יש לציין כי ארה"ב סיכמה לאחרונה גם עם רוסיה על סדרת מפגשים בנושא הטילים.

נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, מצוי כעת תחת לחץ פוליטי רב לכפות על חברות סיניות סנקציות, בעקבות דוחות כאילו החברות העבירו טכנולוגיות טילים לידי פקיסטן, בתחילת השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by