בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM מפתחת מחשב-על חדש למחקר ביולוגי 

IBM מפתחת מחשב-על חדש למחקר ביולוגי

 
 
חדשות נענע 

מחשב העל "גן כחול" עתיד להיות מהיר פי 80 ממחשב ה- ASCI White, אשר אותו חשפה יבמ בשבוע שעבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת יבמ עתידה להודיע על תוכנית לבניית מחשב-על מהיר ביותר בעבור משרד האנרגיה בארה"ב, שייקרא גן כחול (Gene Blue). המחשב החדש מיועד להתמודד עם בעיות מדעיות מורכבות כגון חקר חלבונים ושינויים אקלימיים. עוצמת החישוב הרבה דרושה לחישוב השינויים בחלבונים עקב השפעת זיהומים סביבתיים וכן לשיפור יכולת החיזוי המטאורולוגי.
 
בשבוע שעבר נחשף המחשב המהיר ביותר בעולם, שאותו בנתה יבמ בעבור המעבדות הלאומיות ליברמור בקליפורניה. מחשב זה, הקרוי ASCI White, תוכנן לביצוע הדמיות של פיצוצים גרעיניים, והוא מסוגל לבצע 12 טריליון חישובים בשנייה.

על פי ההערכות, "גן כחול", שייבנה בעבור המעבדות הלאומיות אוק רידג` בטנסי, יהיה מהיר פי 80 מ-ASCI White, ויגיע לעוצמה של 1,000 טריליון חישובים בשנייה. שני המחשבים הם מחשבים מקביליים, המבוססים על מערך של אלפי מחשבים.

סגן נשיא לעסקים צומחים ביבמ, דייוויד מקיני, אמר כי החברה החלה לפתח את המחשב ב-99`, והיא משקיעה בפרויקט 100 מיליון דולר למשך חמש שנים. לדבריו, מדעני אוק רידג` יסייעו ליבמ להגדיר את שיטת התכנות של המחשב כדי שיוכל להתמודד עם חקר החלבונים.

המחשב החדש יורכב מיחידות המכונות "תאים": מעגלים גדולים המכילים מעבד, זיכרון ויחידת תקשורת בכל תא. זאת בניגוד ל-ASCI White, שנבנה ממחשבים מוכנים. לדבריו, טכנולוגיה זו תותאם גם למחשבים העסקיים של יבמ. "מחשב-העל של היום הוא תחנת העבודה של מחר", אמר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by