בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט השלימה את פיתוח מערכת ההפעלה חלונות XP 

מיקרוסופט השלימה את פיתוח מערכת ההפעלה חלונות XP

 
 
גיא גרימלנד, דה-נט

כשלו המאמצים למנוע ממיקרוסופט להשיק את מערכת ההפעלה החדשה; החברה הודיעה היום (שישי) באופן רשמי כי השלימה את פיתוח המערכת ואישרה ידיעות שבישרו על המהלך עוד בתחילת השבוע; רשיונות לארגונים יהיו זמינים החל מה- 1 באוקטובר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט העולמית הודיעה היום (שישי) רשמית על השלמת פיתוח מערכת ההפעלה החדשה Windows XP ותחילת שלב הייצור RTM (Release to Manufacturing) של המוצר עבור מגזר יצרני המחשבים.

עם השלמת הפיתוח עומדת מיקרוסופט בלוח הזמנים המתוכנן להכרזה על זמינות כללית של Windows XP בארץ ובעולם ב- 25 באוקטובר. המערכת תהיה זמינה בישראל ברכישת מחשב חדש החל מה- 15 באוקטובר. רשיונות לארגונים יהיו זמינים החל מה- 1 באוקטובר.
 
כזכור, נפוצו במהלך השבוע שמועות על כוונותיה של מיקרוסופט להשלים הפיתוח עד יום ו`, אך רק היום אישרה מיקרוסופט זאת רשמית.

מיקרוסופט השקיעה מאמצים בנטרול כל אפשרות של עיכוב השקת מערכת ההפעלה החדשה שלה, זאת לאחר לחץ רב שהופעל בשבועות האחרונים על החברה, מצד מחוקקים, חברות מתחרות וגופים פרטיים, במטרה למנוע מן החברה להשיק את מערכת ההפעלה החדשה חלונות XP בחודש אוקטובר.

לפני כשבוע בדיוק פנתה מיקרוסופט לבית המשפט העליון בארה"ב בבקשה כי ידון בתביעה שמנהלים נגדה משרד המשפטים האמריקאי ו-18 מדינות בארה"ב. החברה ביקשה מבית המשפט לדחות את החלטת בית המשפט הפדרלי, שאושרה בבית המשפט לערעורים, ולפיה מיקרוסופט היא מונופול הפועל בניגוד לחוק.

בבקשתה לבית המשפט העליון כתבה מיקרוסופט כי היא מבקשת לדחות את כל פסיקותיו של השופט הפדרלי תומס פנפילד ג`קסון. לטענתה, פסיקתו של ג`קסון "מוטה כנגד החברה" ויש לערוך דיון חוזר בהחלטותיו כדי "להחזיר את אמון הציבור האמריקאי במערכת המשפט".

ההערכה היא שצעדים משפטיים אלה נועדו בעיקר כדי "להחליק" את מועד השקת חלונות XP כמתוכנן.

מי שבכל זאת מרוצה מהענין הוא מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, אריה סקופ, שבהודעה לעיתונות אמר: "ההודעה מהיום מאשרת כי נעמוד בלוח הזמנים המקורי להכרזת המוצר וזו בשורה חשובה למאות מיליוני משתמשים בעולם ובישראל ולתעשיית המחשבים כולה, שתזכה לתנופה מחודשת באמצעות Windows XP. מערכת ההפעלה החדשה היא המוצר החשוב ביותר מאז הכרזת Windows 95 והיא עתידה לחולל תמורה עמוקה בניצול עוצמת המחשב הן בקרב קהילת המשתמשים הביתיים והן בקרב הקהילה העסקית. אנו נערכים עתה גם בישראל לתחילת הפצת הרשיונות ליצרני המחשבים ולהכרזה על המוצר בסוף חודש אוקטובר".

מערכת ההפעלה החדשה תוצע ב-2 גרסאות למחשבים שולחניים: גרסה ביתית (Windows XP Home Edition) וגרסה עסקית (Windows XP Professional).

החברה עדיין לא פרסמה את המחירים למערכת ההפעלה. ממיקרוסופט נמסר כי ייתכן שהדבר יעשה כבר בימים הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by