בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין ושני חיילים נהרגו בפיגוע בתוך מוצב בגוש קטיף 
 
 
חדשות נענע 

שני מחבלים חברי פלג הפתח' אבו-ריש חדרו למוצב "מרגנית"; בין ההרוגים סמג"ד בגבעתי; 7 חיילים נוספים נפצעו, חשש לחיי חייל נוסף; אחד המחבלים בקלטת שצולמה לפני הפעולה: "זו תגובה למדיניות שרון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין צה"ל ושני חיילים נהרגו לפנות בוקר (בין שישי לשבת) במהלך פיגוע, שבמהלכו חדרו מחבלים למוצב צה"ל "מרגנית", שבגוש קטיף.

ההרוגים הם רס"ן גיל עוז, בן 30 מכפ"ס, סמג"ד "שקד" בגבעתי, וסמ"ר קובי ניר, בן 21 מכפ"ס, חובש בגדוד שקד. שמו של ההרוג השלישי טרם הותר לפרסום. הודעה נמסרה לכל המשפחות.
 
בתקרית נפצעו 7 חיילים נוספים. אחד מהם פצוע באורח קשה, הוא נותח אך עדיין נשקפת סכנה לחייו. ארבעה חיילים נוספים פצועים באורח בינוני מאושפזים בביה"ח "סורוקה" בבאר שבע. שני חיילים שנפצעו באורח קל כבר שוחררו לבתיהם. 

תחקיר ראשוני: המחבלים חדרו למוצב ופתחו באש

מתחקיר ראשוני עולה כי בסביבות השעה 3 לפנות בוקר, הצליחו שני מחבלים חמושים לחדור למוצב מרגנית, שבין ההתנחלויות בדולח ועצמונה בדרום הרצועה, ופתחו באש אל עבר חיילי גדוד "שקד", שחלקם ישנו.

ליד מבנה המגורים של החיילים התפתח קרב יריות מטווח קצר שנמשך כ- 10 דקות ממנו נהרג אחד החיילים. סמג"ד עוז היה בכוחות התגבור שהגיעו למקום והוא נהרג מאש המחבלים. החובש קובי ניר שהגיע לטפל בו נהרג אף הוא.

המחבלים השליכו כמה רימוני רסס מהם נפצעו מספר חיילים. החיילים הצליחו לירות באחד המחבלים במקום, והשני נורה ונהרג לאחר מרדף בחממות הישוב עצמונה.

שני המחבלים שביצעו את הפעולה ונהרגו בה, זוהו כאמין אבו חטב, בן 26 והישאם אבו ג`אמוס בן 24 מחאן יונס, שניהם חברי פלג הפתח` המכונה פתח` אבו-ריש. אדם שלישי שהסיע אותם נמלט חזרה לחאן יונס. אבו חטב הוא גם איש הבטחון הלאומי הפלסטיני.

ארגון החזית הדמוקרטית של נאיף חוואתמה טוען בכרוז שפורסם בעזה כי הוא האחראי לפעולה וכי הוא משתף פעולה עם הארגונים האחרים בשטח, בתגובה למדיניות החיסולים והכיבושים של ישראל.

השניים צילמו קלטת וידאו לפני הפעולה ובה הם נראים מניפים רובי קלשניקוב ליד דגל הארגון. אבו ג`אמוס אומר בקלטת: "הפעולה היא תגובה על מדיניות שרון של הרג פלסטינים. אני מקריב את עצמי לאלוהים ולעמנו".

צה"ל העביר לרשות הפלסטינית את גופות המחבלים, והלוויותיהם ייערכו אחר הצהריים ברצועת עזה. 
 
השר מתן וילנאי, שהיה ממקימי מוצב מרגנית, אמר הבוקר בראיון לגל"צ כי שטחי A לא יהיו מקלט לאף אחד ומי שהפר את כללי אוסלו, שלא יצפה כי הצד השני ישמור עליהם.

השר אפרים סנה הגיב אף הוא על הארוע וכינה אותו "לבנוניזציה של המצב", בשל הדמיון לתבנית הפעולה של החיזבאללה בלבנון.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by